بررسی تخصصی

آیفون SE 4 احتمالاً از شاسی اصلاح شده آیفون 14 استفاده می کند

پس از آخرین گزارش عمیق ما در مورد iPhone SE 4، MacRumors اطلاعات بیشتری دریافت کرده است که بیشتر ادعاهای مطرح شده در مقاله قبلی ما را تأیید می کند.

آیفون se 4 لبه پرچم اصلاح شده
آیفون SE 4 که با شناسه دستگاه D59 و کد پروژه Ghost نیز شناخته می‌شود، ادامه خط تولید آیفون‌های مبتنی بر بودجه اپل است و انتظار می‌رود جایگزین نسل سوم آیفون SE فعلی شود.

با ورود نسل چهارم آیفون SE، اپل قصد دارد در نهایت از طراحی قدیمی آیفون 8 که برای دو نسل قبلی آیفون SE استفاده شده بود، بازنشسته شود. در عوض، آیفون SE 4 ظاهری مدرن‌تر و اندازه صفحه نمایش افزایش‌یافته دارد که بسیار شبیه به مدل پایه آیفون 14 است.

مشخصات جدید به دست آمده نشان می دهد که iPhone SE 4 از نسخه اصلاح شده شاسی آیفون 14 موجود با همان طراحی تخت استفاده خواهد کرد. ابعاد آیفون SE 4 در مرحله فعلی کاملاً با ابعاد مدل پایه آیفون 14 مطابقت دارد. یافته‌های اخیر همچنین تأیید می‌کند که نسل چهارم آیفون SE دارای دکمه هوم Touch ID نخواهد بود، در عوض دارای طراحی تمام صفحه‌ای برگرفته از آیفون 14 است که Face ID به عنوان وسیله‌ای برای شناسایی بیومتریک عمل می‌کند.

برای بهتر نشان دادن تفاوت اندازه بین آیفون SE 4 و آیفون SE فعلی، به ترتیب ابعاد آیفون 14 و آیفون SE 3 را در نظر گرفته ایم.

ابعاد و وزن آیفون 14:

  • طول: 146.7 میلی متر
  • عرض: 71.5 میلی متر
  • ضخامت: 7.80 میلی متر
  • وزن: 172 گرم

آیفون SE 3 ابعاد و وزن:

  • طول: 138.4 میلی متر
  • عرض: 67.3 میلی متر
  • ضخامت: 7.3 میلی متر
  • وزن: 144 گرم

انتظار می‌رود آیفون SE 4 حدود 6 گرم سبک‌تر از آیفون 14 باشد و وزن آن 165 گرم باشد. تغییر وزن احتمالاً نتیجه طراحی تک دوربینی است که اپل برای دستگاه در نظر گرفته است. برخلاف آیفون 14، آیفون SE 4 دارای یک دوربین پشتی تک 48 مگاپیکسلی است که با نام رمز «پورتلند» توسعه یافته است و یک صفحه پشتی سفارشی برای دستگاه به‌منظور تغییر طراحی طراحی شده است.

تصمیم به استفاده از طراحی تک دوربین با تمام مدل های قبلی آیفون SE مطابقت دارد و فلاش نیز در موقعیت مشابهی قرار دارد. شایان ذکر است که شواهد قابل‌توجهی وجود دارد که از طراحی تک‌دوربین پشتیبانی می‌کند و اسناد داخلی اپل آن را به‌عنوان یک تغییر کلیدی نسبت به آیفون 14 برجسته می‌کند.

به جز طراحی تک دوربین، هیچ عامل مهم دیگری نمی تواند بر وزن آیفون SE 4 تأثیر بگذارد. هیچ تغییری در مواد پیش بینی نمی شود، زیرا نسل چهارم آیفون SE از همان آلومینیوم 6013 T6 موجود در آیفون 14 استفاده می کند. یک صفحه پشتی شیشه ای نمونه های اولیه آیفون SE 4 در رنگ مشکی بسیار شبیه به نوع رنگ Midnight موجود در آیفون 14 دیده شده اند که نشان می دهد مشکی یکی از گزینه های رنگی خواهد بود که اپل قصد دارد با نسل چهارم آیفون SE ارائه دهد.

اگرچه ابعاد شاسی آیفون SE 4 با مدل پایه آیفون 14 یکسان است، اما این دستگاه دو ویژگی مهم را به همراه خواهد داشت که آن را از مدل های قبلی آیفون متمایز می کند: یک دکمه اکشن چند منظوره و یک پورت USB-C.

دکمه Action یک دکمه قابل تنظیم توسط کاربر است که در بالای دکمه های تنظیم صدا قرار دارد و اولین بار با آیفون 15 پرو معرفی شد و جایگزین سوئیچ قطع صدا شد. اطلاعات فعلی حاکی از آن است که اپل قصد دارد دکمه Action را به یک ویژگی استاندارد در کل طیف آیفون 16 تبدیل کند و در نهایت در iPhone SE 4 نیز در دسترس خواهد بود. وضعیت فعلی توسعه نسل چهارم آیفون SE، تاریخ عرضه احتمالی آن را تا سال 2025 نشان می‌دهد.

در حالی که اپل در حال آزمایش یک دکمه خازنی کاملاً جدید برای طیف آیفون 16 است، هیچ نشانه‌ای مبنی بر آزمایش این ویژگی بر روی آیفون SE 4 وجود ندارد. انتظار می‌رود دکمه Capture در انحصار سری آیفون 16 باقی بماند.

یادآوری این نکته مهم است که اطلاعات ارائه شده در اینجا اطلاعات پیش از تولید است و ممکن است سخت افزار موجود در واحدهای تولید انبوه نهایی را منعکس نکند، زیرا تغییرات همیشه در طول توسعه امکان پذیر است.

برای جزئیات بیشتر در مورد انتظارات، راهنمای ما برای iPhone SE 4 را بررسی کنید.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا