بررسی تخصصی

قاضی به اپل اجازه می دهد تا اجرای تغییرات قانون App Store را از اختلافات حماسی جاری به تاخیر بیاندازد

اپل هنوز مجبور نیست تغییراتی را در قوانین “ضد فرمان” اپ استور خود اعمال کند که به توسعه دهندگان اجازه می دهد تا مشتریان را برای خرید گزینه های خارج از اپ استور هدایت کنند.

ویژگی عمومی فروشگاه App iOS JoeBlue
همانطور که توسط آستانهاپل امروز با درخواستی موافقت شد که به مدت 90 روز از انجام تغییرات در اپ استور جلوگیری می‌کند و به این شرکت فرصت می‌دهد تا از دادگاه عالی درخواست رسیدگی به این پرونده را بکند.

اپل و اپیک گیمز از سال 2020 در دادگاه بر سر قوانین اپ استور اپل با هم می جنگند و در سال 2021، قاضی ناظر این پرونده تا حد زیادی با اپل طرف شد. او تصمیم گرفت که اپل با قوانین اپ استور خود که توسعه دهندگان را ملزم به استفاده از سیستم خرید درون‌برنامه‌ای می‌کرد، قانون ضدتراست را نقض نمی‌کند، اما بخشی از این حکم اپل را ملزم به به‌روزرسانی قوانین «ضد فرمان» خود کرد.

به اپل دستور داده شده است تا تغییراتی در اپ استور اعمال کند که به توسعه دهندگان اجازه می دهد تا از ابرداده ها، دکمه ها، پیوندها و سایر فراخوان ها برای اقدام برای هدایت مشتریان به مکانیسم های خرید خارج از اپ استور استفاده کنند و راه را برای توسعه دهندگان برای اجرای روش های پرداخت جایگزین هموار کند.

در حالی که درخواست تجدیدنظر در جریان بود، اپل مجبور به اجرای آن تغییرات نبود، اما درخواست تجدیدنظر در آوریل 2023 انجام شد. دادگاه تجدیدنظر ناحیه نهم حکم اصلی را تأیید کرد و دوباره از اپل در مورد Epic حمایت کرد، اما دادگاه تجدیدنظر نیز این برنامه را نگه داشت. دستور تغییر قوانین ذخیره‌سازی در محل.

اپل ادعا می کند که تغییرات اپ استور “توازن دقیق بین توسعه دهندگان و مشتریان ارائه شده توسط اپ استور را برهم می زند” و در نتیجه صدمات جبران ناپذیری به اپل و مصرف کنندگان وارد می کند. اپل همچنین گفته است که به زمان نیاز دارد تا “مسائل پیچیده و سریع در حال تحول حقوقی، فنی و اقتصادی” را که به‌روزرسانی ایجاد می‌کند، کشف کند.

در ماه آوریل، اپل گفت که در حالی که از حکم دادگاه حمایت می کند، با تغییرات اپ استور مخالف است و «در حال بررسی بیشتر» است. اپل اکنون از دادگاه عالی درخواست خواهد کرد که به این پرونده رسیدگی کند.

در حال حاضر، اپل 90 روز فرصت دارد تا بایگانی خود را به دادگاه عالی ارائه دهد. اگر دادگاه عالی تصمیم به رسیدگی به این پرونده بگیرد، اپل تا زمانی که دادگاه رای نهایی را صادر نکند، نیازی به ایجاد تغییرات در اپ استور نخواهد داشت. اگر دادگاه عالی تصمیم به رسیدگی به این پرونده نگیرد، اپل باید تغییرات را اعمال کند.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا