بررسی تخصصی

اپل-1 امضا شده و آیفون اصلی مهر و موم شده انتظار می رود در حراج قیمت های بالایی دریافت کنند

رایانه‌های Apple-1 برخی از کمیاب‌ترین و گران‌ترین اقلام کلکسیونر مرتبط با اپل هستند که به فروش می‌رسند، و RR Auction امروز حراجی «استیو جابز و انقلاب رایانه‌ای» را اعلام کرد که شامل یک رایانه Apple-1 می‌شود.

دامنه کامپیوتر اپل 1
Apple-1 برای فروش “کشف نشده” است، زیرا تا سال 2023 در لیست شناخته شده دستگاه های Apple-1 باقی مانده نبود. اولین بار به عنوان یک سیستم نمایشی در فروشگاه رایانه Data Domain در کلمبوس، ایندیانا در سال 1977 استفاده شد. که به مالک فعلی داده شد.

این دستگاه توسط استیو وزنیاک، بنیانگذار اپل امضا شده است و در شرایط عملیاتی کامل قرار دارد. در سال 1976 حدود 200 کامپیوتر Apple-1 تولید شد و 175 عدد از آنها فروخته شد. تعداد محدودی از دستگاه‌ها باقی مانده‌اند و می‌توانند تا 400000 دلار به فروش برسند. دامنه داده Apple-1 یک نمونه استثنایی و تاریخی از یکی از این ماشین‌ها در نظر گرفته می‌شود و حراج RR انتظار دارد که آن را به قیمت بیش از 500000 دلار به فروش برساند.

یک آیفون اورجینال و مهر و موم شده نیز به فروش می رسد، به عنوان یک آیفون مهر و موم شده نسل اول که به تازگی به قیمت بیش از 63000 دلار فروخته شده است، که بسیار بالاتر از قیمت اولیه خرده فروشی 599 دلار است. قیمت های پیشنهادی برای مدل RR Auction در حال حاضر 5000 دلار است و انتظار می رود قیمت آن بیش از 20000 دلار به فروش برسد.

سایر اقلام موجود برای فروش عبارتند از یادداشت های دست نویس استیو جابز، یک چک با امضای استیو جابز، یک کارت ویزیت استیو جابز، یک Apple IIe، یک کامپیوتر نمونه اولیه Macintosh 128K، یک Apple Lisa، یک گواهی سهام رایانه اپل، یک قلاب گیره رایانه اپل. فرش، مجموعه‌ای از سنجاق‌های اپل و جاکلیدی و موارد دیگر.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا