بررسی تخصصی

اپل، AliveCor را به نقض پتنت «وحشیانه» در یک طرح متقابل جدید متهم کرد

اپل امروز شکایتی را برای نقض حق ثبت اختراع علیه AliveCor تنظیم کرد، شرکتی که ECG “KardiaBand” طراحی شده برای اپل واچ را در میان سایر محصولات متمرکز بر ECG توسعه داده است. پس از شکایت ITC و شکایت ضد انحصار که AliveCor سال گذشته ارائه کرد، AliveCor و Apple در حال حاضر در بحبوحه نبرد حقوقی هستند.

kardiamobile alivecor
به گفته اپل، خط تولید AliveCor با مشتریان موفقیت آمیز نبوده و “شکست های این شرکت در بازار” باعث شده است تا به “اظهار فرصت طلبانه در مورد پتنت های خود علیه اپل” بپردازد. در اوایل سال جاری، AliveCor یک شکایت کمیسیون تجارت بین‌المللی علیه اپل در تلاش برای ممنوعیت واردات اپل واچ ارائه کرد و قاضی به نفع AliveCor رای داد.

اپل می‌گوید در حالی که به این حکم اعتراض می‌کند، از این پرونده جدید نقض حق اختراع استفاده می‌کند تا “پیشگام واقعی کیست” را مشخص کند و به “نقض گسترده AliveCor نسبت به تصاحب غیرقانونی مالکیت معنوی اپل” پایان دهد. از بایگانی:

اپل مبتکر پیشگامی است که قبل از به وجود آمدن AliveCor به تحقیق، توسعه و ثبت اختراع فناوری های اساسی و اصلی پرداخته است. کمپین دعوی قضایی AliveCor چیزی نیست جز تلاشی برای بیرون کشیدن از موفقیت فناوری‌های اپل که اختراع نکرده است، در حالی که محصولاتی را می‌فروشد که بر نوآوری‌های اساسی ECG تکیه می‌کنند که اپل سال‌ها قبل از ظهور AliveCor ثبت اختراع کرده بود.

این شکایت به چندین پتنت اپل مربوط به ضربان قلب و عملکرد ECG در اپل واچ اشاره می‌کند که اپل می‌گوید کاردیا موبایل، کارت کاردیا موبایل و برنامه کاردیا از AliveCor ناقض آن هستند.

اپل ادعا می‌کند که نقض حق اختراع AliveCor به اپل صدمات جبران‌ناپذیری وارد می‌کند، با هدف اپل دستور دائمی برای توقف نقض بیشتر و همچنین خسارات و هزینه‌های قانونی.

AliveCor برای اولین بار در می 2021 علیه اپل شکایت کرد و اپل را به “رفتار انحصاری” برای راه اندازی عملکرد ECG در اپل واچ متهم کرد. AliveCor ادعا می کند که اپل موفقیت KardiaBand خود را دید و تصمیم گرفت “بازار را برای تجزیه و تحلیل ضربان قلب در اپل واچ بسازد.”

این شرکت همچنین شکایت هایی را برای نقض حق ثبت اختراع تنظیم کرده است که اپل را به مقابله با فناوری تشخیص و تجزیه و تحلیل قلب و عروق AliveCor متهم کرده است.

شکایت کامل اپل از AliveCor را می توانید در Scribd بخوانید.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا