بررسی تخصصی

iOS 16.2 چه زمانی عرضه می شود؟

اپل در اواخر اکتبر شروع به آزمایش به‌روزرسانی‌های iOS 16.2 و iPadOS 16.2 کرد و نسخه‌های بتا را هم برای توسعه‌دهندگان و هم برای آزمایش‌کنندگان بتا عمومی ارائه کرد. در حال حاضر، ما در مجموع چهار نسخه بتا داشته‌ایم که نسخه بتا چهارم اوایل این هفته منتشر شد. iOS 16.2 و iPadOS 16.2 تا قبل از پایان سال انتظار می‌رود، و ما فکر می‌کنیم که می‌خواهیم جدول زمانی راه‌اندازی را محدود کنیم.

iOS 16
با تنها چهار نسخه بتا از اکتبر منتشر شده است، iOS 16.2 هنوز مقداری زمان تست باقی مانده است تا بتوانیم منتظر انتشار باشیم. حداقل، قبل از راه اندازی iOS 16.2 یک نامزد انتشار خواهیم داشت، اما این احتمال وجود دارد که بتا دیگری نیز مشاهده کنیم.

ما معمولاً پنج یا چند نسخه بتا را قبل از نامزد انتشار می‌بینیم، اما جدول‌های زمانی در طول فصل تعطیلات دچار مشکل می‌شوند. سال گذشته، اپل تنها چهار نسخه بتا از iOS 15.2 را قبل از عرضه RC و پس از آن عرضه کرد، بنابراین امسال می‌توانیم چیزی مشابه را ببینیم. اگر این برنامه باشد، اپل می‌تواند هفته آینده، احتمالاً در روز سه‌شنبه، ۶ دسامبر، نسخه کاندید انتشار iOS 16.2 را در اختیار ما قرار دهد.

با در نظر گرفتن این موضوع، می‌توانیم شاهد عرضه iOS 16.2 در هفته 12 دسامبر باشیم. هفته 19 دسامبر نیز در صورتی که نسخه‌های بتا بیشتری در افق وجود داشته باشد، امکان‌پذیر است، اما این در زمان هانوکا و نزدیک به کریسمس است. عرضه iOS 15.2 سال گذشته در روز دوشنبه، 13 دسامبر، پس از ارائه چهارمین نسخه بتا در 2 دسامبر و RC در 7 دسامبر انجام شد.

بلومبرگمارک گورمن گفته است که ما می توانیم iOS 16.2 را در اواسط دسامبر انتظار داشته باشیم که مطابق با تخمین هفته 12 دسامبر باشد. اپل تأیید کرده است که برخی از ویژگی های به روز رسانی، مانند برنامه Freeform، واقعاً قبل از پایان سال ارائه می شود.

حتی می‌توانیم انتظار داشته باشیم که نسخه‌های بتا اولیه iOS 16.3 را قبل از پایان ماه دسامبر ببینیم.

قابل توجه ترین ویژگی ها

iOS 16.2 یک به روز رسانی بزرگ است که تعدادی ویژگی جدید قابل توجه را به آیفون و آیپد اضافه می کند که بزرگترین تغییرات آن در زیر ذکر شده است.

  • برنامه Freeform – Freeform یک برنامه تخته سفید بین پلتفرمی است که می تواند برای یادداشت کردن یادداشت ها، طراحی، ترسیم، ذخیره پیوندها و موارد دیگر با ویژگی های همکاری داخلی استفاده شود. در جدیدترین نسخه های بتا آیفون، آی پد و مک موجود است.
  • پشتیبانی از صفحه نمایش خارجی Stage Manager دارندگان آی‌پد که دارای آی‌پد M1 یا M2 هستند، می‌توانند بار دیگر از Stage Manager با نمایشگرهای خارجی استفاده کنند. حداکثر هشت برنامه را می توان برای اهداف چندوظیفه ای مورد استفاده قرار داد، و یک گزینه مفید جدید برای کشیدن پنجره از یک iPad به یک نمایشگر خارجی و بالعکس وجود دارد. در حالی که آی‌پدهای قدیمی‌تر می‌توانند از Stage Manager استفاده کنند، پشتیبانی از نمایشگر خارجی به مدل‌های سیلیکونی اپل محدود می‌شود.
  • معماری اپلیکیشن خانگی جدید – به‌روزرسانی‌های iOS 16.2، iPadOS 16.2 و macOS Ventura 13.1 از معماری به‌روزشده برنامه Home پشتیبانی می‌کنند که اپل پس از معرفی Matter آن را معرفی می‌کند. معماری اپلیکیشن جدید عملکرد سریع‌تر و مطمئن‌تری را در خانه‌هایی با لوازم جانبی هوشمند بسیار ارائه می‌کند، اما نیاز دارد که کل مجموعه دستگاه‌های شما به جدیدترین نرم‌افزار به‌روزرسانی شود.
  • نمایش به روز رسانی همیشه روشن – برای مدل‌های آیفون 14 پرو، دو کلید جدید برای غیرفعال کردن والپیپر و اعلان‌ها در صورت فعال شدن ویژگی همیشه روشن وجود دارد. با این کار چیزی که روی صفحه نمایش در حالت خاموش نشان داده می شود را کاهش می دهد تا حواس پرتی کمتری داشته باشد.
  • ویجت خواب قفل صفحه – صفحه قفل یک ویجت Sleep برای کسانی که از عملکرد خواب در اپل واچ استفاده می کنند به دست آورده است.
  • ویجت داروی صفحه قفل – همچنین یک ویجت دارو وجود دارد که به شما امکان می دهد از زمان نیاز به مصرف دارو مطلع شوید.
  • اخبار در اپلیکیشن هواشناسی – وقتی اخبار مرتبط با آب و هوا در منطقه شما وجود دارد، مانند اطلاعاتی در مورد طوفان یا آتش سوزی، عناوین اخبار را در برنامه آب و هوا خواهید دید.
  • 5G در هند – iOS 16.2 اتصال 5G را به هند خواهد آورد.

ادامه مطلب

ما در راهنمای اختصاصی iOS 16.2 خود فهرست کاملی از تمام ویژگی‌هایی که در به‌روزرسانی iOS 16.2 موجود است، داریم.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا