بررسی تخصصی

اپل 20 سالگی Shazam را با لیست پخشی که دارای بیشترین آهنگ Shazam در هر سال است جشن گرفت

اپل امروز اعلام کرد که سرویس محبوب شناسایی موسیقی Shazam 20 سال پیش در چنین روزی راه اندازی شد. برای جشن گرفتن این نقطه عطف، اپل لیست پخشی را به اشتراک گذاشت که شامل بیشترین آهنگ Shazamed هر سال در 20 سال گذشته است.

shazam برای مک
اپل گفت: “این لیست پخش شامل همه چیز از “Hey, Soul Sister” از Train گرفته تا “Cheap Thrills” سیا، بازتابی واقعی از طرفداران موسیقی در سراسر جهان است که در دو دهه گذشته به طور فعال به دنبال آن بوده اند. لیست پخش در Apple Music در دسترس است.

اپل در سال 2018 Shazam را به مبلغ 400 میلیون دلار خریداری کرد و از آن زمان سرویس شناسایی موسیقی را در مرکز کنترل آیفون ادغام کرده است. اپل از زمان دریافت این سرویس با حذف تبلیغات از برنامه، افزودن ویژگی کشف کنسرت، فعال کردن پشتیبانی Shazam در برنامه های شخص ثالث و موارد دیگر، به طور پیوسته Shazam را بهبود بخشیده است.

طبق گزارش اپل، Shazam اکنون بیش از 225 میلیون کاربر ماهانه جهانی دارد و از 70 میلیارد آهنگ به رسمیت شناخته شده فراتر رفته است. Drake با بیش از 350 میلیون Shazams در سراسر آهنگ‌هایی که منتشر کرده یا در آن‌ها حضور داشته است، Shazam‌ترین هنرمند تمام دوران است، در حالی که “Dance Monkey” از Tones And I با بیش از 41 میلیون Shazam، Shazam‌ترین آهنگ تاریخ است.

در یک بیانیه مطبوعاتی، اپل برخی از لحظات و نقاط عطف قابل توجه در تاریخ دو دهه Shazam را فهرست کرد، از جمله اولین آهنگ Shazamed، سریع‌ترین آهنگ‌های انباشته Shazams، آهنگ‌های برتر Shazamed بر اساس سبک، و موارد دیگر.

Shazam دارای برنامه‌هایی برای iPhone، iPad، Mac، Apple Watch، Android و دستگاه‌های Windows و غیره است. در iOS 14.2 و نسخه‌های جدیدتر، اپل یک کلید تشخیص موسیقی را برای مرکز کنترل تعبیه کرده است که به کاربران آیفون، آی‌پد و آی‌پاد تاچ راهی سریع و آسان برای شناسایی موسیقی در حال پخش از طریق Shazam بدون نیاز به دانلود برنامه می‌دهد.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا