بررسی تخصصی

اپل درباره قوانین جدید App Store چین که برنامه های خارجی ثبت نشده را ممنوع می کند، نگران است

کارکنان اپل در ماه‌های اخیر با مقامات چینی ملاقات کردند تا در مورد نگرانی‌ها در مورد قوانین جدیدی که اپل را از ارائه بسیاری از برنامه‌های خارجی که در حال حاضر در اپ استور چین در دسترس هستند، منع می‌کند، طبق یک دیوار پرداخت جدید صحبت کنند. مجله ی وال استریت گزارش.

ویژگی عمومی فروشگاه App iOS غیراشباع شده است
چین در حال حاضر وب‌سایت بسیاری از برنامه‌های رسانه‌های اجتماعی محبوب غربی مانند اینستاگرام، X (اکنون توییتر)، فیس‌بوک، یوتیوب و واتس‌اپ را مسدود کرده است، اما کاربران آیفون در چین همچنان می‌توانند در صورت استفاده از VPN غیرمجاز که متصل می‌شود، برنامه‌ها را از اپ استور اپل دانلود کنند. آنها را به یک سرور اینترنتی در خارج از کشور ارسال کنید. چین خدمات VPN را از اپ استور در سال 2017 ممنوع کرد.

بر اساس تخمین‌های Sensor Tower، پنج برنامه رسانه‌های اجتماعی نام‌گذاری شده در بالا، در دهه گذشته بیش از 170 میلیون بار از اپ استور اپل در چین دانلود شده‌اند.

بر اساس این گزارش، مقامات چینی به کارکنان اپل گفته‌اند که باید قوانینی را برای ممنوعیت اپلیکیشن‌های ثبت‌نشده خارجی به‌طور جدی اجرا کند و در نتیجه راه‌هایی را ببندد که به کاربران چینی آیفون اجازه می‌دهد آن‌ها را دانلود کنند.

طبق قوانین جدیدی که در ماه ژوئیه توسط وزارت صنعت و فناوری اطلاعات چین صادر شد، اپل دیگر نمی‌تواند از جولای آینده چنین برنامه‌هایی را در اپ استور چین ارائه کند، مگر اینکه اپراتورهای اپلیکیشن در دولت ثبت نام کنند. قوانین جدید هم بر توزیع کنندگان برنامه های خارجی و هم داخلی تأثیر می گذارد و به طور خاص اپل را هدف قرار نمی دهد.

با این حال، بعید است که اپراتورها در دولت چین ثبت نام کنند، زیرا انجام این کار آنها را مجبور به رعایت الزامات انتقال داده و سانسور می کند. چنین سناریویی برای اپل چاره‌ای جز حذف آن‌ها یا تحریم‌های قانونی باقی نمی‌گذارد.

گفته می‌شود که سرمایه‌گذاران نگران این هستند که قوانین جدید چگونه بر قیمت خدمات اپل که شامل تراکنش‌های اپ استور می‌شود، تأثیر می‌گذارد. همچنین گفته می‌شود که اپل نگران مشکلاتی است که این شرکت در اجرای قوانین با آن مواجه می‌شود، مانند اینکه آیا کاربرانی در چین که از طریق فروشگاه‌های اپلیکیشن خارج از کشور به برنامه‌های خارجی دسترسی دارند، می‌توانند به این کار ادامه دهند یا خیر.

بر اساس این گزارش، در جریان بحث‌های اخیر به اپل گفته شد که قوانین جدید برای سرکوب کلاهبرداری‌های آنلاین، هرزه‌نگاری و انتشار اطلاعاتی که قوانین سانسور چین را نقض می‌کند، مورد نیاز است.

چین اخیراً مقامات دولتی را از استفاده از آیفون و سایر تلفن‌های هوشمند خارجی برای کار یا آوردن چنین دستگاه‌هایی به دفاتر دولتی خود منع کرده است و اوایل ماه جاری این گروه به چندین سازمان دولتی و شرکت‌های دولتی گسترش یافت و تلاش‌های مجدد چین برای جلوگیری از فناوری خارجی را برجسته کرد.

چین بازار مهمی برای اپل است و این منطقه حدود یک پنجم فروش آن را به خود اختصاص داده است.
با وجود تلاش‌های این شرکت در سال‌های اخیر برای تنوع بخشیدن به زنجیره تامین خود به مکان‌هایی مانند ویتنام و هند، بیشتر پایگاه تولیدی اپل در این کشور باقی مانده است.

توجه: با توجه به ماهیت سیاسی یا اجتماعی بحث در مورد این موضوع، موضوع بحث در انجمن اخبار سیاسی ما قرار دارد. همه اعضای انجمن و بازدیدکنندگان سایت می توانند موضوع را مطالعه و دنبال کنند، اما ارسال پست به اعضای انجمن با حداقل 100 پست محدود می شود.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا