بررسی تخصصی

آیا رویداد اپل در ماه اکتبر برگزار می شود؟

معمولاً برای اپل تا چهار رویداد در سال برگزار می شود: یکی در بهار، WWDC در ژوئن، رویداد پاییزی آیفون، و چهارمین رویداد پاییزی که متمرکز بر مک و/یا آی پد است. متأسفانه، چند محصول اضافی برای ماه‌های پایانی سال 2023 برنامه‌ریزی شده است و به نظر می‌رسد که امسال رویداد دیگری در پاییز برگزار نخواهد شد.

ipad air pink
اوایل این ماه، بلومبرگمارک گورمن به مجریان نمایش MacRumors گفت که انتظار ندارد اپل رویدادی را در ماه اکتبر برگزار کند زیرا این شرکت محصولات و ویژگی های جدید کافی برای توجیه آن ندارد. انتظار نمی‌رود تا سال 2024 عرضه‌های جدید iPad و Mac عرضه شود، و این نشان می‌دهد که فصل تعطیلات کندی برای اپل خارج از آیفون و اپل واچ خواهد بود.

لوکا ماستری، مدیر مالی شرکت اپل در ماه آگوست اعلام کرد که انتظار می‌رود درآمد مک و آی‌پد دو رقمی شود. اکتبر گذشته، اپل مدل‌های آی‌پد پرو M2 و نسل دهم آی‌پد را معرفی کرد، به‌علاوه، همچنان شاهد فروش مک‌بوک ایر بازطراحی‌شده در طول تعطیلات بود.

هشدار اپل در مورد کاهش درآمد آی‌پد و مک نشان می‌دهد که انتظار ندارد محصولاتی برای جذب مشتریان در سه ماهه تعطیلات داشته باشد و این با شایعات همخوانی دارد.

این احتمال وجود دارد که حداقل یک آی‌پد در ماه اکتبر رونمایی شود، شاید یک آی‌پد مینی، یک آی‌پد ایر یا یک آی‌پد ارزان‌قیمت نسل یازدهم، اما اینها تازه‌سازی‌های جزئی خواهند بود. مدل‌های iPad Pro با نمایشگرهای OLED و تراشه‌های M3 تا سال 2024 عرضه نمی‌شوند.

ما همچنین می‌توانیم حداقل یک مک با تراشه جدید M3 ببینیم، و این می‌تواند یک مک بوک ایر، یک مک بوک پرو 13 اینچی، یک مک مینی یا یک آی مک 24 اینچی باشد. گورمن گفت که اگر این محصولات در سال 2023 وارد بازار شوند، اپل احتمالاً آنها را از طریق بیانیه مطبوعاتی به جای برگزاری یک رویداد رونمایی خواهد کرد.

در حالی که گورمن بر این باور است که مک‌های M3 می‌توانند در سال 2023 عرضه شوند، مینگ-چی کو، تحلیلگر اپل اخیراً گفت که اپل مدل‌های جدید مک‌بوک با پردازنده‌های M3 را قبل از پایان سال عرضه نخواهد کرد، که ممکن است انتشار M3 Mac را به مدل‌های دسکتاپ محدود کند.

اپل رویداد اکتبر سال گذشته برگزار نکرد، اما رویدادهای اکتبر در سال های 2013، 2014، 2016، 2018، 2020 و 2021 وجود داشت.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا