بررسی تخصصی

تجزیه و تحلیل دستگاه اپل شامل شناسایی اطلاعات کاربر iCloud، تحلیلگر ادعاها

یک تحلیل جدید ادعا کرده است که تجزیه و تحلیل دستگاه اپل حاوی اطلاعاتی است که می‌تواند مستقیماً اطلاعات مربوط به نحوه استفاده از دستگاه، عملکرد، ویژگی‌ها و موارد دیگر را مستقیماً به یک کاربر خاص مرتبط کند، علی‌رغم ادعای اپل بر خلاف این ادعا.

appleprivacyad cleaned - تجزیه و تحلیل دستگاه اپل شامل شناسایی اطلاعات کاربر iCloud، تحلیلگر ادعاها
بر توییتر، تحلیلگران Mysk دریافته اند که داده های تجزیه و تحلیل دستگاه اپل شامل شناسه ای به نام “dsId” است که مخفف Directory Services Identifier است. تجزیه و تحلیل نشان داد که شناسه dsId برای هر حساب iCloud منحصر به فرد است و می تواند مستقیماً به یک کاربر خاص از جمله نام، تاریخ تولد، ایمیل و اطلاعات مرتبط ذخیره شده در iCloud مرتبط شود.

در صفحه قانونی تجزیه و تحلیل دستگاه و حریم خصوصی اپل، این شرکت می‌گوید هیچ اطلاعاتی که از یک دستگاه برای اهداف تحلیلی جمع‌آوری شده است، به کاربر خاصی قابل ردیابی نیست. این شرکت ادعا می کند: “AiPhone Analytics ممکن است شامل جزئیاتی در مورد مشخصات سخت افزار و سیستم عامل، آمار عملکرد، و داده هایی در مورد نحوه استفاده از دستگاه ها و برنامه های خود باشد. هیچ یک از اطلاعات جمع آوری شده شما را شناسایی نمی کند.”

McIntosh SEED زمین و میراث را با مالکان سیاه پوست در جنوب ایالات متحده حفظ می کند
>

در یکی از تمایزهای احتمالی، اپل می‌گوید که اگر کاربری بپذیرد که اطلاعات تحلیلی را از چندین دستگاه وارد شده به یک حساب iCloud ارسال کند، ممکن است «با همگام‌سازی با استفاده از رمزگذاری انتها به انتها، برخی از داده‌های استفاده از برنامه‌های اپل را در آن دستگاه‌ها مرتبط کند». با این حال، حتی با انجام این کار، اپل می گوید که کاربر برای اپل غیرقابل شناسایی باقی می ماند. ما برای اظهار نظر با اپل تماس گرفتیم.

اپل در طول تاریخ موضع سختی در مورد حریم خصوصی کاربران اتخاذ کرده است و مکرراً ادعا می کند که معتقد است حریم خصوصی یک “حق اساسی بشر” است. ادعاهای حریم خصوصی اپل در ماه‌های اخیر تحت بررسی فزاینده‌ای قرار گرفته است، به طوری که این شرکت اکنون با یک دعوای دسته‌جمعی مواجه است که آن را متهم به ردیابی کاربران بدون رضایت آنها می‌کند.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا