بررسی تخصصی

اپل داده‌های Push Notification را به دستورالعمل‌های اجرای قانون اضافه می‌کند

اپل دستورالعمل‌های فرآیند قانونی خود را به‌روزرسانی کرده است تا منعکس‌کننده تعهد قانونی این شرکت برای پیروی از درخواست‌های مجری قانون برای اطلاعات Apple ID مرتبط با سرویس اعلان فشار باشد. این تغییر پس از افشای دیروز مبنی بر اینکه دولت ها به طور فعال از داده های اعلان گوشی هوشمند به عنوان ابزار نظارت بر کاربران استفاده می کنند، رخ می دهد.

appleprivacyad پاک شد
در بخش با عنوان “اطلاعات موجود از اپل”، اپل فهرستی بر اساس حروف الفبا را با زیربخش “AA. Apple Push Notification Service (APNs)” اضافه کرده است که به شرح زیر است:

هنگامی که کاربران به برنامه‌ای که نصب کرده‌اند اجازه می‌دهند اعلان‌های فشاری را دریافت کند، یک توکن Apple Push Notification Service (APNs) تولید و در آن برنامه‌نویس و دستگاه ثبت می‌شود. برخی از برنامه‌ها ممکن است چندین توکن APN برای یک حساب در یک دستگاه داشته باشند تا بین پیام‌ها و چند رسانه تمایز قائل شوند.

شناسه Apple مرتبط با توکن APN های ثبت شده ممکن است با احضاریه یا روند قانونی بیشتر به دست آید.

سناتور آمریکایی ران وایدن روز چهارشنبه در نامه ای به وزارت دادگستری اعلام کرد که اپل و گوگل توسط دولت ها در داخل و خارج از کشور مجبور شده اند داده های کاربران را از طریق اعلان هایی که در دستگاه های خود دریافت می کنند ارائه دهند.

وزارت دادگستری از اظهار نظر در مورد این نامه خودداری کرد، اما اپل و گوگل تایید کردند که مشمول این درخواست ها شده اند. این شرکت‌ها توضیح دادند که تا زمانی که نامه وایدن به صورت عمومی منتشر نشده و گشایش قانونی لازم را به آنها داده شود، از اشتراک‌گذاری اطلاعات درباره نحوه نظارت دولت‌ها بر اعلان‌های فشاری منع شده‌اند.

با فعال کردن اعلان‌های فشاری، اپل و گوگل داده‌های کوچکی به نام توکن ایجاد می‌کنند که دستگاه کاربر را به اطلاعات حسابی که به شرکت‌ها داده‌اند، مانند نام و آدرس ایمیل، پیوند می‌دهد.

آ رویترز منبع آگاه تایید کرد که سازمان‌های دولتی خارجی و ایالات متحده از اپل و گوگل اطلاعات کاربری مربوط به اعلان‌های فشاری را درخواست کرده‌اند. گفته می شود که این داده ها برای پیوند دادن کاربران ناشناس برنامه های پیام رسانی به حساب های خاص اپل یا گوگل استفاده شده است.

واشنگتن پست روز چهارشنبه گفت که بیش از دوجین درخواست حکم بازرسی و سایر اسناد را در پرونده های دادگاه مربوط به درخواست های فدرال برای داده های اعلان فشار پیدا کرده است. اگرچه بسیاری از آنها ویرایش شدند، 9 مورد از اسناد مربوط به شکار فدرال برای شورشگران کنگره ایالات متحده در 6 ژانویه 2021 بود.

توجه: با توجه به ماهیت سیاسی یا اجتماعی بحث در مورد این موضوع، موضوع بحث در انجمن اخبار سیاسی ما قرار دارد. همه اعضای انجمن و بازدیدکنندگان سایت می توانند موضوع را مطالعه و دنبال کنند، اما ارسال پست به اعضای انجمن با حداقل 100 پست محدود می شود.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا