بررسی تخصصی

فیسبوک مسنجر رمزگذاری سرتاسری را به صورت پیش‌فرض اجرا می‌کند

متا در حال اجرای رمزگذاری سرتاسر برای پیام‌ها و تماس‌های شخصی در مسنجر و فیس‌بوک است و سرانجام به تعهدی که مدتی پیش متعهد شده بود، عمل کرد.

فیسبوک مسنجر رمزگذاری سرتاسری را به صورت پیش‌فرض اجرا می‌کند
رمزگذاری پیام رسان در ابتدا در سال 2016 به شکل “مکالمات مخفی” وارد شد و از آن زمان برنامه هایی برای گسترش ویژگی های رمزنگاری این پلتفرم مطرح شده است.

به گفته لوردانا کریسان، رئیس مسنجر، متا تنها اکنون پس از سال‌ها صرف «بازسازی ویژگی‌های مسنجر از ابتدا»، رمزگذاری سرتاسری را برای همه پیام‌ها و تماس‌های بین دو نفر فعال کرده است.

از سال 2016، مسنجر این گزینه را برای افراد دارد که رمزگذاری سرتاسر را روشن کنند، اما اکنون در حال تغییر چت‌ها و تماس‌های خصوصی در سراسر مسنجر هستیم تا به‌طور پیش‌فرض رمزگذاری شوند. تحویل این کار سال ها طول کشیده است زیرا ما برای درست کردن آن وقت گذاشته ایم. مهندسان، رمزنگاران، طراحان، کارشناسان خط مشی و مدیران محصول ما به طور خستگی ناپذیری برای بازسازی ویژگی های مسنجر از ابتدا کار کرده اند. ما ویژگی‌های حریم خصوصی، ایمنی و کنترل جدیدی را در طول مسیر معرفی کرده‌ایم، مانند کنترل‌های تحویل که به افراد امکان می‌دهد انتخاب کنند چه کسی می‌تواند برای آنها پیام ارسال کند، و همچنین قفل برنامه، در کنار ویژگی‌های ایمنی موجود مانند گزارش، مسدود کردن و درخواست‌های پیام. ما از نزدیک با کارشناسان خارجی، دانشگاهیان، مدافعان و دولت‌ها برای شناسایی خطرات و ایجاد راهکارهای کاهش برای اطمینان از اینکه حریم خصوصی و ایمنی دست به دست هم داده‌اند، کار کردیم.

لایه امنیتی اضافی ارائه شده توسط رمزگذاری سرتاسر به این معنی است که محتوای پیام ها و تماس ها از لحظه خروج از دستگاه فرستنده تا رسیدن به دستگاه گیرنده محافظت می شود. به عبارت دیگر، هیچ کس، از جمله متا، نمی تواند آنچه را که ارسال می شود یا گفته می شود، ببیند، مگر اینکه پیام گزارش شود.

مکالمات رمزگذاری شده انتها به انتها همچنین قابلیت های بیشتری از جمله امکان ویرایش پیام ها، کیفیت رسانه بالاتر و پیام های ناپدید شدن را ارائه می دهند.

متا اشاره می‌کند که رمزگذاری سرتاسر مانع از استفاده کاربران از ویژگی‌هایی مانند تم و واکنش‌های سفارشی نمی‌شود، اما ممکن است مدتی طول بکشد تا چت‌های مسنجر با رمزگذاری پیش‌فرض سرتاسر به‌روزرسانی شوند.

همانطور که اوضاع پیش می‌رود، رمزگذاری سرتاسر برای چت‌های مسنجر گروهی همچنان به صورت انتخابی باقی می‌ماند و متا قبلاً گفته بود که پیام‌های اینستاگرام «در مدت کوتاهی» پس از عرضه رمزگذاری پیش‌فرض برای چت‌های مسنجر رمزگذاری خواهند شد.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا