بررسی تخصصی

وزارت دادگستری ایالات متحده در «مراحل اولیه» طرح شکایت احتمالی ضد انحصار علیه اپل

بر اساس گزارش ها، وزارت دادگستری ایالات متحده در مراحل اولیه شکایت ضد تراست علیه اپل است سیاسی. منبعی که با این سایت صحبت می کرد این شکایت را “بالقوه” توصیف کرد و نشان داد که برنامه های وزارت دادگستری هنوز نهایی نشده است.

ویژگی عمومی فروشگاه App iOS غیراشباع شده است
گفته می‌شود که دادستان‌های وزارت دادگستری در حال «جمع‌آوری قطعات» برای شکایتی هستند که می‌تواند تا پایان سال تنظیم شود، اما هنوز تصمیمی درباره زمان آن گرفته نشده است. همچنین این امکان وجود دارد که در نهایت هیچ دعوی قضایی تشکیل نشود.

دولت ایالات متحده در سال 2019 تحقیقات ضد انحصاری را در مورد اپل آغاز کرد و در مورد سیاست های اپل در مورد اپ استور، برنامه های شخص ثالث، تعمیرات و موارد دیگر پرس و جو کرد. وزارت دادگستری وقت خود را صرف صحبت با منتقدان اپل از جمله Spotify، Epic Games، Match Group، Basecamp و Tile کرده است که همگی از سیاست‌های اپ استور اپل ابراز نارضایتی کرده‌اند.

این تحقیقات بخشی از تحقیقات عمیق تر در مورد شرکت های فناوری است که علاوه بر اپل شامل آمازون، فیس بوک و گوگل می شوند و تا کنون منجر به ارائه قوانین ضد تراست پیشنهادی شده است که می تواند منجر به تغییرات عمده در صنعت فناوری شود. به عنوان مثال، قانون بازارهای برنامه باز، فروشگاه های برنامه های جایگزین و سیستم های پرداخت درون برنامه ای جایگزین را می دهد که اپل می خواهد از آنها اجتناب کند.

در ماه اکتبر، اطلاعات گفت که وزارت دادگستری در حال تسریع تحقیقات ضد انحصاری خود در مورد اپل است، با “سرعت” فعالیت ها و احضاریه های جدید ارسال شده به شرکای تجاری اپل. سیاسی می‌گوید که احتمالاً این پرونده فراتر از سیاست‌های اپ استور اپل است و وزارت دادگستری همچنین بررسی می‌کند که آیا کنترل اپل بر دستگاه‌هایش به تولیدکنندگان محصولاتی مانند Tile آسیب می‌زند یا خیر.

شکایت های ضد انحصار در حال حاضر علیه فیس بوک و گوگل آغاز شده است.

توجه: با توجه به ماهیت سیاسی یا اجتماعی بحث در مورد این موضوع، موضوع بحث در انجمن اخبار سیاسی ما قرار دارد. همه اعضای انجمن و بازدیدکنندگان سایت می توانند موضوع را مطالعه و دنبال کنند، اما ارسال پست به اعضای انجمن با حداقل 100 پست محدود می شود.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا