بررسی تخصصی

نگرانی جدی برخی از کارمندان اپل در مورد هدست واقعیت ترکیبی با نزدیک شدن به اطلاعیه

برخی از کارمندان اپل نگران سودمندی و قیمت هدست واقعیت ترکیبی آینده این شرکت هستند. مجله نیویورک تایمز گزارش ها.

طبق گفته 8 کارمند فعلی و سابق اپل که با آنها صحبت می کردند، شور و شوق اولیه در مورد دستگاه در این شرکت ظاهراً به شک تبدیل شده است. مجله نیویورک تایمز. بنا بر گزارش ها، تغییر لحن نشان دهنده سطح بی سابقه ای از نگرانی در مورد محصول جدید اپل در داخل شرکت است، برخلاف عرضه های قبلی محصولات که با یکدلی و اشتیاق دنبال می شد.

ظاهراً نسل اول هدست پل ارتباطی برای محصولات آینده است که نیاز به پیشرفت‌های فنی دارند، اما گفته می‌شود بسیاری از کارمندان نگران قیمت 3000 دلاری دستگاه، کاربرد و بازار اثبات‌نشده آن هستند. شکاکان این سوال را مطرح کرده‌اند که آیا این دستگاه برخلاف آی‌پاد و آیفون «راه‌حلی برای جستجوی مشکل» است یا خیر. ظاهراً این هدست مانند سایر محصولات اپل «با وضوح مشابهی هدایت نشده است».

برخی از کارمندان اپل به دلیل تردید در مورد پتانسیل آن از پروژه منصرف شده اند، در حالی که برخی دیگر به دلیل عدم پیشرفت در برخی از عملکردهای دستگاه از جمله سیری اخراج شده اند. گفته می شود که این نارضایتی به اعضای رهبری اپل نیز کشیده شده است که برخی از آنها چشم انداز این دستگاه را زیر سوال برده اند.

ظاهراً این هدست از طریق ویدئویی که پنج سال پیش توسط مدیر طراحی، جانی آیو در یک شرکت بزرگ ساخته شده بود، به بسیاری از 100 مدیر برتر اپل ارائه شد. این ویدئو مردی را در تاکسی لندن با هدست واقعیت افزوده به تصویر می‌کشد که با همسرش در سانفرانسیسکو تماس می‌گیرد و مناظر لندن را از چشم شوهر به اشتراک می‌گذارد.

مجله نیویورک تایمز گزارش‌های قبلی تایید کرد که این هدست دارای یک قاب فیبر کربنی، یک باتری روی لگن، دوربین‌های رو به بیرون، دو نمایشگر 4K، لنزهای تجویزی برای عینک‌ها و یک «شماره‌گیری واقعی» برای افزایش یا کاهش گذر ویدیوی بلادرنگ خواهد بود. -از طریق محیط اطراف

اپل بر روی اطمینان از برتری دستگاه در کنفرانس ویدئویی و زمان صرف شده به عنوان آواتار مجازی تمرکز کرده است و برنامه اصلی هدست را “هم حضوری” نامیده است. همچنین محتوای تلویزیونی با وضوح بالا از فیلمسازان هالیوود از جمله جان فاورو وجود خواهد داشت. با وجود شباهت‌هایی که با هدست‌های متا و «متاورس» دارد، انتظار می‌رود اپل این دستگاه را به عنوان چیزی متفاوت از هدست‌های موجود معرفی کند.

این دستگاه همچنین ابزارهایی را برای هنرمندان، طراحان و مهندسان ارائه می دهد که طراحی و ویرایش تصویر را در فضای سه بعدی امکان پذیر می کند. همچنین اپلیکیشن هایی برای ویرایش ویدیوی واقعیت مجازی با استفاده از حرکات دست وجود خواهد داشت. در نتیجه، انتظار می رود که بیش از مصرف کنندگان عادی، برای کسب و کارها و شرکت های طراحی جذاب باشد. برخی از کارمندان گمان می‌کنند که اپل می‌تواند دوباره عرضه هدست را به تعویق بیاندازد، حتی اگر تولید آن برای رونمایی در ژوئن در حال انجام است.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا