بررسی تخصصی

گزارش نشان می دهد که کارمندان اپل در داخل از برنامه نمایش تبلیغات بیشتر به کاربران آیفون ناراضی هستند

یک گزارش جدید اختلافات داخلی اپل را فاش کرده است و باعث شده است که برخی از کارمندانی که در تجارت تبلیغات این شرکت کار می‌کنند، این نگرانی را ایجاد کنند که نمایش تبلیغات بیشتر به کاربران آیفون، تجربه ممتازی را که مدت‌هاست به مشتریان ارائه می‌شود، از بین می‌برد. اطلاعات گزارش ها.

تبلیغات فروشگاه App
گزارش طولانی توسط اطلاعات به بررسی نحوه عملکرد تیم تبلیغات اپل و نگرانی‌های داخلی مبنی بر اینکه تجارت تبلیغاتی رو به رشد این شرکت بسیار فراتر رفته است را بررسی می‌کند. بر اساس این گزارش، به عنوان مثال، فروشندگان تبلیغات اپل هنگام صحبت در مورد تجارت تبلیغات این شرکت از استفاده از کلمات کلیدی خاص منع شده اند. فروشندگان باید به جای گفتن «هدف گذاری»، «پلتفرم» به جای «الگوریتم» و «کلید واژه های رقیب» و «دفاع از برند» به جای «تسخیر» از «تصفیه مخاطب» استفاده کنند.

سخنگوی اپل، در پاسخ به لیست کلمات ممنوعه، گفت اطلاعات این شرکت می‌خواهد کارمندان از زبانی استفاده کنند که با پیشنهادات اپل مناسب باشد و از آنجایی که اپل به تبلیغ‌کنندگان اجازه نمی‌دهد کاربران خاصی را هدف قرار دهند، شرایطی مانند “هدف‌گیری” اعمال نمی‌شود. به گفته این شرکت، اپل به تبلیغ کنندگان اجازه نمی دهد جمعیتی کمتر از 5000 کاربر را هدف قرار دهند تا از حریم خصوصی کاربران محافظت کنند.

در حالی که به صورت عمومی، اپل یک جبهه یکپارچه در تبلیغات به نمایش می‌گذارد، به‌ویژه تبلیغاتی که در اپ استور قرار دارند تا به توسعه‌دهندگان کمک کنند تا کاربران بیشتری را به دست آورند و مشتریان برنامه‌های بیشتری را کشف کنند، در داخل، کارمندان از رویکرد فعلی رضایت کمتری دارند. در چت روم‌های داخلی، حداقل هفت کارمند که در تیم تبلیغات اپل کار می‌کردند، ابراز نگرانی کردند که این شرکت در تجارت تبلیغاتی خود بیش از حد پیش می‌رود و به تجربه برتر استفاده از آیفون آسیب می‌زند. این گزارش نشان می‌دهد که در سال 2018، اپل برنامه‌هایی برای نشان دادن تبلیغات کاربران در جستجوی Spotlight در iOS داشت، اما طبق گزارش‌ها، پس از واکنش‌های احتمالی داخلی، از این کار کنار گذاشته شد.

بر اساس این گزارش، برخی از مدیران بخش تبلیغات اپل قبلاً فروشندگان را تحت فشار قرار دادند تا فرصت‌های تبلیغاتی را با استفاده از کلیدواژه‌هایی که کمتر به برنامه‌هایشان مرتبط بودند اما ارزان‌تر از سایر کلمات کلیدی بودند، به شرکت‌های مختلف ارائه دهند. درخواست‌های مدیران اغلب باعث ناراحتی فروشندگان می‌شد و به این واقعیت می‌افزاید که تیم تبلیغات اپل به اطلاعات تماس یا جزئیات مالی مربوط به توسعه‌دهندگان در اپ استور دسترسی نداشتند و باعث بیگانگی بیشتر آنها شد.

در چند هفته گذشته، توسعه‌دهندگان، مشتریان و منتقدان اپل، همگی با برنامه‌های این شرکت برای گسترش تبلیغات خود در اپ استور مخالفت کرده‌اند. گزارش ها همچنین نشان می دهد که اپل قصد دارد تبلیغات را در Apple Maps و Apple TV+ معرفی کند. به گفته یکی از افراد آشنا که در این گزارش به آن اشاره شده است، حتی با وجود گسترش تبلیغات، اپل هیچ جاه‌طلبی برای توسعه تجارت تبلیغاتی خود به اندازه متا یا گوگل ندارد.

اما در داخل اپل در حال حاضر به نظر نمی رسد که اشتهای زیادی برای اهداف بزرگ وجود داشته باشد. یکی از افراد آشنا به تجارت تبلیغات اپل گفت که این شرکت جاه طلبی برای رقابت در همان سطح متا و گوگل در تبلیغات دیجیتالی ندارد و همچنین قصد ندارد یک شبکه تبلیغاتی مشابه شبکه رقبای خود بسازد که تبلیغات را در اختیار کاربران قرار دهد. خارج از برنامه ها و سرویس های خودش. این شخص گفت که مدیران تبلیغات از رشد درآمد بر اساس نقاط تبلیغاتی موجود اپل راضی هستند و قصد ندارند تعداد تبلیغات در آیفون ها را به میزان قابل توجهی افزایش دهند تا به اهداف رشد دست یابند.

در همین حال، اپل پس از عرضه ناموفق در ماه گذشته، تبلیغات را در اپ استور برای دسته‌های خاص متوقف کرده است و این شرکت برنامه‌ای برای گسترش تبلیغات به سایر خدمات رسمی نکرده است. مطابق با بلومبرگمارک گورمن، مدیر تبلیغات اپل، تاد ترزی، می‌خواهد درآمد فعلی اپل از کسب‌وکار تبلیغاتی خود را بیش از دو برابر کند و از ۴ میلیارد دلار فعلی به ۱۰ میلیارد دلار در سال برساند.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا