بررسی تخصصی

ویژگی‌های هوش مصنوعی اپل و سیری هوشمندتر ممکن است سال آینده راه‌اندازی شود

اپل در حال توسعه مجموعه‌ای از ویژگی‌هایی است که از هوش مصنوعی مولد استفاده می‌کنند، از جمله نسخه جدید سیری که ممکن است سال آینده عرضه شود. بلومبرگمارک گورمن.

ویژگی‌های هوش مصنوعی اپل و سیری هوشمندتر ممکن است سال آینده راه‌اندازی شود
در آخرین خبرنامه “Power On” خود، گورمن گفت که علیرغم ادعای تیم کوک، مدیر عامل اپل مبنی بر اینکه اپل سال ها بر روی فناوری هوش مصنوعی مولد کار می کند، مدیران اپل به دلیل علاقه ناگهانی صنعت به هوش مصنوعی “غافلگیر” شدند و نگران بودند. از اواخر سال گذشته در حال تقلا برای جبران زمان از دست رفته است.”

معاون ارشد یادگیری ماشین و استراتژی هوش مصنوعی اپل، جان جیاناندریا، و معاون ارشد مهندسی نرم‌افزار، کریگ فدریگی، ظاهراً تلاش‌های هوش مصنوعی این شرکت را رهبری می‌کنند. ادی کیو، معاون ارشد خدمات اپل نیز در این فشار نقش دارد.

گفته می شود که Giannandrea بر توسعه فناوری های اساسی برای یک سیستم جدید هوش مصنوعی نظارت دارد. مهم‌تر از همه، تیم او در حال کار بر روی یک نسخه جدید و “هوشمندتر از سیری‌” است که عمیقاً با هوش مصنوعی ادغام شده است. گورمان می گوید که می تواند به زودی در سال آینده آماده شود.

از سوی دیگر، فدریگی با معرفی ویژگی‌هایی که بر روی مدل بزرگ زبان اپل (LLM) اجرا می‌شوند، بر ادغام هوش مصنوعی در نسخه اصلی بعدی iOS نظارت می‌کند. از جمله ویژگی‌های جدید، تعامل اصلاح‌شده بین سیری‌ و اپلیکیشن پیام‌ها است که به کاربران امکان می‌دهد سوالات پیچیده‌تری را مطرح کنند و جملات را به‌طور خودکار تکمیل کنند. تیم فدریگی همچنین به دنبال ادغام هوش مصنوعی در Xcode است تا به توسعه دهندگان کمک کند تا کد را سریعتر بنویسند و آن را با خدماتی مانند GitHub Copilot مایکروسافت هماهنگ کنند.

طبق گزارش‌ها، Cue در تلاش است تا هوش مصنوعی را تا حد امکان به بسیاری از برنامه‌های اپل اضافه کند، از جمله ویژگی‌هایی در Apple Music، مانند لیست‌های پخش خودکار، و برنامه‌های بهره‌وری مانند Pages و Keynote، که در آن هوش مصنوعی می‌تواند به نوشتن یا ایجاد دک‌های اسلاید کمک کند. اپل همچنین ظاهراً در حال آزمایش استفاده از هوش مصنوعی مولد برای برنامه‌های خدمات مشتری داخلی در AppleCare است.

ظاهرا اپل در مسیری قرار دارد که سالانه یک میلیارد دلار برای تحقیقات هوش مصنوعی هزینه کند. این که آیا اپل باید هوش مصنوعی مولد را به عنوان یک تجربه کاملاً روی دستگاه، راه اندازی مبتنی بر ابر یا یک رویکرد ترکیبی به کار گیرد، در حال حاضر منبع بحث داخلی است.

Gurman قبلاً گزارش داده بود که اپل در حال کار بر روی یک ابزار چت بات است که برخی از مهندسان آن را “Apple GPT” نامیده اند تا با ChatGPT OpenAI رقابت کند.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا