بررسی تخصصی

شایعه شده است که اپل به زودی از iOS 18 ChatGPT را با ویژگی‌های هوش مصنوعی در آیفون دنبال خواهد کرد.

به گفته جف پو، تحلیلگری که زنجیره تامین اپل برای شرکت سرمایه گذاری Haitong International Securities مستقر در هنگ کنگ را پوشش می دهد، اپل قصد دارد تا اواخر سال 2024 از فناوری هوش مصنوعی مولد بر روی آیفون و آی پد استفاده کند.

iOS 18 Mock Siri Feature Baubles
در یادداشتی تحقیقاتی در روز چهارشنبه، Pu گفت بررسی های زنجیره تامین او نشان می دهد که اپل احتمالا در سال 2023 چند صد سرور هوش مصنوعی و سال آینده به میزان قابل توجهی بیشتر خواهد ساخت. او معتقد است که اپل ترکیبی از هوش مصنوعی مبتنی بر ابر و به اصطلاح “هوش مصنوعی لبه” را ارائه خواهد کرد که شامل پردازش داده‌های روی دستگاه بیشتر است. او اضافه کرد که برای عرضه هوش مصنوعی مولد اپل به صبر نیاز است، زیرا این شرکت نحوه استفاده و پردازش داده های شخصی را به گونه ای در نظر می گیرد که با تعهد خود به حفظ حریم خصوصی مشتری هماهنگ باشد.

در صورت تحقق، بازه زمانی اواخر سال 2024 به این معنی است که اپل می‌تواند از iOS 18 و iPadOS 18 شروع به عرضه ویژگی‌های هوش مصنوعی مولد کند، اما باید دید که چگونه از این فناوری استفاده می‌کند. اطلاعات ماه گذشته گزارش داد که اپل قصد دارد مدل های زبان بزرگ را در سیری بگنجاند تا به کاربران اجازه دهد کارهای پیچیده را خودکار کنند، ویژگی که شامل یکپارچگی عمیق تر با برنامه Shortcuts است. در این گزارش آمده است که انتظار می رود این ویژگی در یک به روز رسانی نرم افزار آیفون در سال آینده منتشر شود، بنابراین می تواند بخشی از iOS 18 باشد.

در ماه آگوست، مینگ-چی کو، تحلیلگر زنجیره تامین، گفت که تلاش‌های مولد هوش مصنوعی اپل “به طور قابل توجهی از رقبای خود عقب تر است”، بنابراین مشخص نیست که آیا چارچوب زمانی اواخر سال 2024 واقع بینانه است یا خیر. این امکان وجود دارد که این فناوری تا سال 2025 و به بعد آماده نباشد.

محبوبیت هوش مصنوعی مولد در سال گذشته زمانی که OpenAI ChatGPT را منتشر کرد، یک ربات چت که می تواند به سؤالات و سایر درخواست ها پاسخ دهد، افزایش یافت. گوگل و مایکروسافت در اوایل سال جاری چت ربات های مشابهی را منتشر کردند، زیرا شرکت های بیشتری وارد فضا می شوند. چت ربات ها بر روی مدل های زبان بزرگ آموزش داده شده اند و به آنها اجازه می دهد مانند یک انسان پاسخ دهند.

در ماه جولای، بلومبرگمارک گورمن گفت که اپل در حال آزمایش داخلی یک چت بات شبیه به ChatGPT با نام مستعار «Apple GPT» است، اما او گفت که این شرکت هنوز «استراتژی روشنی» برای انتشار ابزارهای هوش مصنوعی مولد برای عموم ابداع نکرده است.

اپل به طور عمومی علاقه خود را به هوش مصنوعی مولد تایید کرده است و این فناوری را در لیست مشاغل منتشر شده در وب سایت خود در ماه های اخیر ذکر کرده است.

تیم کوک، مدیر عامل اپل، در مصاحبه ای گفت: ما سال ها بر روی هوش مصنوعی مولد کار می کنیم و تحقیقات زیادی انجام داده ایم. فوربس ماه گذشته. و ما واقعاً متفکرانه به آن نزدیک می‌شویم و عمیقاً به آن فکر می‌کنیم، زیرا از کاربردهای نه چندان خوبی که می‌تواند داشته باشد و مسائل پیرامون سوگیری و توهم و غیره کاملاً آگاه هستیم.»

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا