بررسی تخصصی

شایعه شده است که اپل و گلوبال استار قابلیت اتصال ماهواره ای را برای آیفون 14 در رویداد 7 سپتامبر معرفی خواهند کرد.

به گفته تیم فارار، مشاور ارتباطات ماهواره ای در شرکت تحقیقاتی Telecom, Media and Finance Associates مستقر در کالیفرنیا، اپل ممکن است ماه آینده ویژگی اتصال ماهواره ای خود را برای آیفون 14 اعلام کند.

ویژگی Apple Event Far Out
در یک مجموعه ای از توییت هافارار گفت که اعلامیه اتصال ماهواره‌ای T-Mobile و SpaceX در روز گذشته احتمالاً برای جلوگیری از اعلام اپل در مورد ویژگی اتصال ماهواره‌ای خود برای آیفون در همکاری با Globalstar بوده است. اپل در 7 سپتامبر یک رویداد رسانه ای را در تئاتر استیو جابز برگزار می کند و شعار رویداد “Far Out” و آثار هنری آسمان پر ستاره گمانه زنی ها را در مورد اعلامیه اتصال ماهواره ای افزایش داده است.

در ماه فوریه، Globalstar اعلام کرد که 17 ماهواره جدید برای ارائه “خدمات مستمر ماهواره ای” به یک “مشتری بالقوه”، که ممکن است اپل باشد، خریداری کرده است.

فارار گفت که سرویس اپل تنها در هنگام راه‌اندازی برای پیام‌های متنی دو طرفه رایگان ارائه می‌شود و از طیف ماهواره‌ای موجود استفاده می‌کند، بدون نیاز به تغییر قوانین از FCC. در مقایسه، T-Mobile و SpaceX قصد دارند از طیف میان باند 5G T-Mobile استفاده کنند و از پیام‌های متنی SMS، MMS و برنامه‌های پیام‌رسان منتخب پشتیبانی کنند، اما فارار معتقد است این رویکرد بلندپروازانه‌تر با موانع نظارتی در سراسر جهان روبرو خواهد شد.

بلومبرگمارک گورمن اولین بار گزارش داد که اپل در دسامبر 2019 روی اتصال ماهواره ای آیفون کار می کند. اوایل امسال، گورمن گفت که اپل همچنان روی این ویژگی کار می کند و گفت که می تواند برای آیفون 14 اواخر امسال آماده شود. گورمن ادعا کرد که این ویژگی برای استفاده در مواقع اضطراری در نظر گرفته شده است و به کاربران آیفون اجازه می‌دهد موارد اضطراری را به مقامات گزارش دهند و پیام‌های متنی کوتاهی را به مخاطبین اضطراری ارسال کنند، و او افزود که این قابلیت می‌تواند در اپل واچ جدید نیز در دسترس باشد.

به گفته Gurman، آیفون‌ها برای اتصال به ماهواره‌ها به یک تراشه مودم ویژه نیاز دارند که نشان می‌دهد این ویژگی ممکن است فقط با آیفون 14 و جدیدتر سازگار باشد. در مقام مقایسه، T-Mobile گفت که “اکثریت قریب به اتفاق گوشی های هوشمند” که از قبل در شبکه آن وجود دارند، می توانند با تراشه های سلولی موجود خود به ماهواره های SpaceX متصل شوند.

جزئیات بیشتر در مورد ویژگی اتصال ماهواره ای اپل، مانند اینکه آیا این ویژگی به ایالات متحده محدود می شود یا در سطح جهانی در دسترس خواهد بود، ناشناخته باقی مانده است. رویداد رسانه ای اپل در 7 سپتامبر ساعت 10 صبح به وقت اقیانوس آرام آغاز می شود و MacRumors پوشش جامعی از همه موارد اعلام شده خواهد داشت، بنابراین حتماً آن را دنبال کنید.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا