بررسی تخصصی

iFixit به دلیل نیاز به جفت شدن قطعات اپل، امتیاز تعمیر پذیری آیفون 14 را کاهش می دهد

وب سایت تعمیرات iFixit امروز اعلام کرد که به دلیل نیاز به جفت شدن قطعات پس از تعمیر اپل، کمی بیش از یک سال پس از عرضه دستگاه، امتیاز تعمیرپذیری آیفون 14 خود را به صورت عطف به ماسبق از 7/10 به 4/10 کاهش داده است.

برنامه تعمیر سلف سرویس اپل آیفون
هنگام خرید قطعات از فروشگاه تعمیرات سلف سرویس اپل، مشتری باید شماره سریال یا IMEI دستگاه را وارد کند و هر قطعه سفارش داده شده باید پس از نصب با همان دستگاه جفت شود تا به درستی کار کند. iFixit گفت بسیاری از تعمیرگاه‌های مستقل مدل‌های تجاری دارند که توسط این الزام تهدید می‌شوند.

iFixit در ابتدا از طراحی مجدد داخلی آیفون 14 با فریم میانی تعمیر پسندتر تمجید کرد، که از آن زمان به آیفون 15 پرو و ​​پرو مکس گسترش یافت، اما تصمیم گرفت امتیاز خود را با توجه به بازخوردهای انجمن تعمیرات اصلاح کند.

مدیر عامل iFixit، کایل وینز، گفت: «اگرچه ما با اشتیاق در راه اندازی سال گذشته، به لطف معماری نوآورانه تعمیر پسند آن – که ما از طرفداران بزرگ آن هستیم – با اشتیاق به آن امتیاز خوبی اعطا کردیم. ، در یک پست وبلاگ. “اکثر تعمیرات اساسی در آیفون های مدرن نیاز به تایید اپل دارند. شما باید قطعات را از طریق سیستم آنها خریداری کنید، سپس تعمیر را از طریق یک سیستم چت تایید کنید. در غیر این صورت، با عملکرد محدود یا از دست رفته همراه با هشدارهای آزاردهنده مواجه خواهید شد.”

به گفته اپل، iFixit به ابزار نرم افزار پیکربندی سیستم پس از تعمیر اپل اشاره دارد که “قطعات اصلی اپل را تأیید می کند، سیستم عامل را به روز می کند و قطعات را برای اطمینان از حداکثر کارایی و کیفیت کالیبره می کند.” در ماه ژوئن، اپل اعلام کرد که مشتریانی که تعمیرات خود را تکمیل می‌کنند، اکنون می‌توانند با قرار دادن دستگاه‌های خود در حالت عیب‌یابی و پیروی از اعلان‌های روی صفحه، پیکربندی سیستم را آغاز کنند.

پست وبلاگ iFixit یک نمای کلی از مسائل مختلف عملکردی و هشدارهایی را ارائه می دهد که ممکن است در صورت تکمیل نشدن پیکربندی سیستم ایجاد شوند.

در مجموع، در حالی که iFixit اذعان می کند که اپل در زمینه حق تعمیر پیشرفت هایی داشته است، تصمیم گرفته است که این شرکت را در استانداردهای بالاتری نگه دارد و سیستم امتیازدهی تعمیرپذیری خود را بر این اساس تنظیم کرده است.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا