بررسی تخصصی

ماسیمو ادعا می کند که اپل کارمندان را شکار کرده و از تاکتیک های پنهانی برای سرقت اسرار تجاری استفاده کرده است.

نبرد حقوقی اپل با شرکت پالس اکسیمتری Masimo طی دو هفته گذشته در جریان بوده است، اما ما اطلاعات کمی در مورد آن شنیده ایم زیرا پشت درهای بسته انجام می شود. قاضی ناظر بر این پرونده محاکمه را مهر و موم کرد، اما مگان کانیف، روزنامه‌نگار امور حقوقی که این اختلاف را دنبال می‌کرد، امروز جزئیاتی را درباره آنچه دو طرف در دادگاه بر سر آن بحث می‌کنند به اشتراک گذاشت.

ماسیمو ادعا می کند که اپل کارمندان را شکار کرده و از تاکتیک های پنهانی برای سرقت اسرار تجاری استفاده کرده است.
برای تجدید نظر، ماسیمو اپل را به شکار کارکنان و سرقت اسرار تجاری اپل واچ متهم کرده است. ماسیمو معتقد است که اپل پنج پتنت پالس اکسیمتری را با استفاده از اطلاعات تجاری به سرقت رفته از ماسیمو ایجاد کرده است. ماسیمو خواهان مالکیت مشترک پتنت ها و پرداخت 3.1 میلیارد دلار است.

اپل مایکل اوریلی، مدیر ارشد پزشکی Masimo را در ژوئیه 2013 و مدیر ارشد فنی Cercacor، Marcelo Lamego را در اوایل سال 2014 (Cercacor یک شرکت اسپین‌آف Masimo است) برای کار بر روی Apple Watch استخدام کرد. ماسیمو ادعا می‌کند که اپل عمداً کارمندان را می‌دزدد و به‌ویژه Lamego اطلاعات سری Masimo را با اپل به اشتراک می‌گذاشت، در حالی که اپل ادعا می‌کند که استخدام این دو ربطی به تجربه قبلی آنها در Masimo نداشته و بر اساس استعداد آنها بوده است. اپل معتقد است که کارمندان سابق Masimo حقوق مالکیت معنوی Masimo را هنگام کار بر روی Apple Watch علیرغم اتهامات Masimo فاش نکردند.

Lamego تنها به مدت شش ماه در اپل بود، اما او برای 12 اختراع در آن زمان ثبت نام کرد و به عنوان مخترع چندین پتنت اپل در آینده نام گرفت. او روی همان سنسوری کار می کرد که در Masimo روی آن کار کرده بود، که Masimo با آن مشکل داشت. Lamego به توصیه O’Reilly استخدام شد، که در آن زمان به اپل هشدار داد که “بیشتر دانش او” “اطلاعات محرمانه Cercacor یا Masimo تلقی می شود.” در همین حال، اپل به ایمیلی اشاره کرد که Lamego به تیم کوک، مدیر عامل اپل ارسال کرد و در آن گفت که می تواند بدون اتکا به کاری که برای Masimo انجام داده است، “ارزش قابل توجهی” به اپل اضافه کند. ایمیل های استخدام نشان می دهد که اپل به “تجربه تخصصی” مورد نیاز برای سنسورهای اپل واچ علاقه مند بوده است.

لامگو ادعا می‌کند که وقتی روی الگوریتم تشخیص ضربان قلب اپل واچ کار می‌کرد، مجبور بود “مراقبت بیشتری برای جلوگیری از تضاد IP” انجام دهد. لامگو گفت که کارش برای اپل پس از ارسال نامه تهدیدآمیز ماسیمو مدتی پس از استخدامش متوقف شد که باعث شد اپل از منابع ارائه شده به او عقب نشینی کند. او در نهایت آن را ترک کرد، اما ماسیمو معتقد است که آنچه در آن زمان با اپل به اشتراک گذاشته بود برای توسعه اپل واچ بسیار مفید بود. پتنت هایی که در سال 2019 برای اپل صادر شد «روشن بود [Masimo’s] به گفته جو کیانی، مدیرعامل Masimo.

قبل از زمانی که Lamego در این شرکت کار می کرد، ایمیل های داخلی اپل نشان دهنده مشکل در توسعه اپل واچ بود. باب منسفیلد، مدیر اجرایی بازنشسته اپل درباره کار اولیه روی سنسور اپل واچ نوشت: صادقانه بگویم، من فکر می کنم این یک آشفتگی است. معاون توسعه شرکت اپل، آدریان پریکا، نیز نگرانی‌های خود را در مورد این دستگاه ابراز کرد و نوشت که اپل واچ «قبلاً از سایر پوشیدنی‌های موجود در بازار عقب‌تر است».

ماسیمو ایمیل‌هایی را بین منسفیلد و پریکا ارائه کرد که در دوره زمانی که اپل واچ در حال توسعه بود، درباره خرید Masimo صحبت کردند. اپل تصمیم به مخالفت با آن گرفت زیرا اندازه بزرگ این شرکت به سبک اپل نیست و نمی‌تواند به آن سرعت ببخشد. [Apple’s] به گفته پریکا، نقشه راه و محصولات.

پریکا در یک نقطه به گسترش “شاخه زیتون” به ماسیمو با ارائه بلیط برای یک رویداد اپل اشاره کرد، که وکلای Masimo به عنوان مدرکی اشاره کردند که اپل می دانست که به نوعی به Masimo ظلم کرده است.

انتظار می رود که هیئت منصفه هشت نفره رسیدگی کننده به این پرونده، هفته آینده پس از پایان بحث حقوقی اپل و ماسیمو، مذاکرات خود را آغاز کنند. کمیسیون تجارت بین المللی ایالات متحده قبلاً حکم داده است که اپل حق اختراع Masimo را با اپل واچ نقض کرده است، حکمی که اپل با آن مبارزه می کند.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا