بررسی تخصصی

Apple Music در iOS 17 Crossfade، لیست های پخش مشترک و پخش کننده موسیقی جدید را معرفی می کند

اپل در جریان سخنرانی دیروز WWDC بسیاری از ویژگی های جدید را برای iOS 17 اعلام کرد. اگرچه به طور خلاصه به Apple Music اشاره شد، اما امروز به لطف نسخه بتای توسعه‌دهنده ‌iOS 17، درک بهتری از تمام ویژگی‌های جدیدی که به برنامه Music ارائه می‌شوند، داریم.

Crossfade

اولین به‌روزرسانی بزرگ، قابلیت crossfade بین آهنگ‌ها است، که اپل می‌گوید به شما اجازه می‌دهد به آرامی بین آهنگ‌ها جابه‌جا شوید تا موسیقی شما هرگز متوقف نشود. کاربران iOS اپل موزیک مدتی است که منتظر این ویژگی هستند و آن را به یکی از سرفصل های اضافه شده به اپلیکیشن Music در iOS 17 تبدیل کرده است.

موزیک اپل متقاطع
به هر کسی که در نسخه بتای توسعه‌دهنده فعلی است، باید هشدار داده شود که فعال کردن crossfade در زیر برگه موسیقی در برنامه تنظیمات، باعث از کار افتادن کل برنامه می‌شود. کاربران گزارش می دهند که هر بار که می خواهند روی برگه موسیقی در برنامه تنظیمات ضربه بزنند، این اتفاق می افتد.

تغییرات رابط کاربری

مشابه iOS 16 در سال گذشته، iOS 17 تغییرات جزئی را در رابط کاربری اپل موزیک ایجاد کرده است. قابل توجه ترین به روز رسانی در پخش کننده موسیقی یافت می شود، که اکنون دارای آثار هنری متحرک تمام صفحه برای آلبوم هایی است که از آثار هنری متحرک پشتیبانی می کنند.

اپل موزیک ios 17
با این تغییر، این آلبوم ها به طور یکپارچه در قسمت پایین پخش کننده موسیقی که کنترل ها در آن قرار دارند، ترکیب می شوند. این در مقایسه با سبک فعلی iOS 16 است، که در آن هنر آلبوم در یک جعبه مربع سنتی با شیب تطبیق رنگ اطراف آن است.

در نهایت، نسخه مینیمم شده پخش کننده موسیقی اکنون دارای یک سبک شناور بر روی رابط کاربری Apple Music است. این یک جلوه عمقی را برای پخش‌کننده به حداقل می‌رساند که در برنامه Music مرور می‌کنید، و همچنان دکمه‌های پخش/مکث و پرش دارد.

لیست های پخش مشترک

اپل در بیانیه مطبوعاتی خود به طور خلاصه اشاره کرد که Apple Music در حال به دست آوردن لیست پخش مشترک در iOS 17 است، اما هنوز جزئیات زیادی در مورد این ویژگی وجود ندارد. در یک اسکرین شات، می‌توانیم چهار دوست را ببینیم که روی یک لیست پخش «Game Night» کار می‌کنند که یک آهنگ و یک عکس نمایه از شخصی که آن را اضافه کرده است را نشان می‌دهد، شبیه به ظاهر میکس فعلی دوستان اپل موزیک.

لیست پخش مشترک Apple Music
همچنین دکمه ای در بالای لیست پخش وجود دارد که به نظر می رسد گزینه ای برای افزودن و حذف افراد از لیست پخش باشد و متن لیست پخش روشی را برای “واکنش” به آهنگ های مورد علاقه شما ذکر می کند. اپل اعلام کرد که لیست‌های پخش مشترک در به‌روزرسانی اواخر امسال در دسترس خواهند بود، بنابراین این ویژگی احتمالاً در همان روز iOS 17 راه‌اندازی نمی‌شود.

به روز رسانی CarPlay

به‌روزرسانی کوچکی برای Apple Music در CarPlay با iOS 17 وجود دارد. استفاده از SharePlay در خودرو به همه مسافران این امکان را می دهد به آنچه در حال حاضر در حال پخش است کمک کنید، به دوستان و خانواده اجازه دهید موسیقی را به قسمت بعدی اضافه کنند یا آهنگ فعلی را پخش/مکث کرده و رد کنند.

سایر به روز رسانی های کوچک

پیش از این در اپل موزیک، اشعاری که همگام‌سازی نمی‌شدند دارای فونت بسیار کوچکی بودند که خواندن آن برای برخی از کاربران دشوار بود، مخصوصاً در مقایسه با آهنگ‌هایی که اشعار آن‌ها همراه با موسیقی پخش می‌شد. در iOS 17، این آهنگ‌ها با متن‌هایی که همگام‌سازی نشده‌اند، فونت بزرگ‌تر و خواناتری دارند.

همچنین به نظر می رسد در برخی از تصاویر به اشتراک گذاشته شده توسط اپل یک دکمه ستاره جدید روی پخش کننده موسیقی وجود دارد، اگرچه ما این مورد را در نسخه بتای iOS 17 فعلی ندیده ایم. این دکمه شبیه دکمه ستاره‌ای است که در صفحه‌های هنرمند در نسخه فعلی اپل موزیک یافت می‌شود، که به شما امکان می‌دهد هنرمند مورد علاقه خود را برای به‌روز ماندن در انتشاراتش به‌روز کنید.

این دکمه ستاره جدید در پخش کننده موسیقی ممکن است به سادگی راهی سریع برای علاقه مند شدن به هنرمندی باشد که در حال پخش است، یا می تواند کاملاً یک ویژگی جدید باشد.

اگر می‌خواهید در مورد همه ویژگی‌ها و به‌روزرسانی‌هایی که به iOS 17 می‌آیند بدانید، حتماً پست دیروز ما را بررسی کنید. ما همچنین تمام مواردی را که اپل در جریان سخنرانی WWDC 2023 اعلام کرده بود، خلاصه کرده ایم.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا