بررسی تخصصی

نکات نکته iOS 17: پیشنهادات سیری پیشرفته، تایمرهای متعدد، جستجوی تصویری دستور العمل و موارد دیگر

با انتشار اولین نسخه بتا iOS 17 در دست توسعه دهندگان، کاربران اولیه همچنان به کشف تغییرات کوچکتر در نسخه جدید سیستم عامل موبایل اپل ادامه می دهند. در زیر برخی از تفاوت‌های قابل توجه‌تر که از زمان سخنرانی روز دوشنبه WWDC آشکار شده است، آورده شده است.

نسخه عمومی iOS 17 دارای رنگ بنفش نارنجی است

پینگ اپل واچ

اگر اپل واچ را با آیفون خود جفت کرده اید، اپل یک دکمه اختیاری را در مرکز کنترل اضافه کرده است که به شما امکان می دهد در صورت جا انداختن ساعت خود پینگ کنید. (H/T هارون.)

پیشنهادات بهبود یافته Spotlight Siri

هنگام پایین کشیدن صفحه اصلی برای دسترسی به جستجو، می‌بینید که برخی از ترفندهای متنی جدید به Siri Suggestions اضافه شده‌اند، مانند پیشنهاد ایجاد یک تایمر یا یک یادداشت جدید اگر اخیراً از آن برنامه‌ها استفاده کرده‌اید. هنگامی که برنامه خاصی مانند Photos را جستجو می کنید، میانبرهای برنامه را برای عملکرد بعدی خود نیز دریافت خواهید کرد که به شما امکان می دهد به عنوان مثال مستقیماً به آلبوم موارد دلخواه خود بروید.

پیشنهادات سیری ios 17
اکنون می‌توانید تنظیمات خاص سیستم را مستقیماً از داخل نتایج Siri Suggestions تغییر دهید. برای مثال می‌توانید فوکوس را فعال کنید، حالت هواپیما را روشن کنید یا نمایشگر همیشه روشن آیفون 14 پرو خود را غیرفعال کنید.

چند تایمر

این مدت زمان زیادی طول کشیده است، اما iOS بالاخره از چندین تایمر پشتیبانی می کند.

چند تایمر
به هر تایمری که تنظیم می کنید می توان یک برچسب داده شد که به شما کمک می کند آن را در یک لیست شناسایی کنید. برای راحتی بیشتر، لیست همچنین شامل تمام تایمرهای تکمیل شده اخیری است که استفاده کرده اید. هنگامی که چندین تایمر به طور همزمان در حال اجرا هستند، همه آنها در صفحه قفل لیست می شوند و آخرین تایمر شما در جزیره پویا ظاهر می شود.

ویژگی “گوش دادن به صفحه” سافاری

در Safari، اپل یک گزینه جدید “Listen to Page” را به منوی aA در نوار آدرس اضافه کرده است. روی آن ضربه بزنید و سیری محتویات صفحه وب بارگیری شده فعلی را با صدای بلند می خواند.

سافاری گوش دادن به صفحه
هنگامی که سیری آن را برای شما می‌خواند، همان گزینه به «مکث گوش دادن» تغییر می‌کند، و اگر مکث را انتخاب کنید، به «Resume Listening» تغییر می‌کند تا بتوانید از جایی که متوقف کرده‌اید ادامه دهید.

جستجوی بصری برای وعده های غذایی

هنگام مشاهده عکس‌ها، اپل Visual Look Up را به چند روش بهبود بخشیده است، که قابل توجه‌ترین آنها توانایی یافتن دستور العمل‌های غذاهای مشابه در زمانی که وعده‌های غذایی در تصویر مشخص می‌شوند، است.

دستور العمل های جستجوی بصری
علاوه بر این، اکنون می‌توانید اطلاعات سوژه‌ای را که به تازگی از یک عکس برداشته‌اید، جستجو کنید، و همچنین می‌توانید ویدیو را در هر فریمی متوقف کنید تا اطلاعات مربوط به یک موضوع را جستجو کنید.

تناسب اندام + طرح های سفارشی

Fitness+ شامل یک ویژگی جدید به نام برنامه های سفارشی است که در آن می توانید برنامه تمرینی هفتگی و مدیتیشن خود را برای افزایش انگیزه خود ایجاد کنید.

تناسب اندام به علاوه طرح های سفارشی
گزینه‌های برنامه شامل توانایی تنظیم کل زمان تمرین/مدیتیشن در روز، تعیین طول برنامه و انتخاب انواع فعالیت‌هایتان است. شما همچنین می توانید مربیان ترجیحی Fitness+ و نوع موسیقی مورد نظر خود را در برنامه خود انتخاب کنید.

سایر ویژگی ها و نکات

  • جدول کلمات متقاطع Apple News+
  • انیمیشن های کشویی مرکز کنترل جدید
  • Siri را قطع کنید و بدون فعال سازی مجدد درخواست های پشت سر هم انجام دهید
  • فیلترینگ تماس های هرزنامه پیشرفته
  • نسخه حالت تاریک کارت پاپ آپ AirPods

توسعه دهندگان هنوز در حال کشف تغییرات در iOS 17 هستند، بنابراین حتماً با پوشش بیشتر در اینجا بررسی کنید. MacRumors.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا