بررسی تخصصی

Apple Vision Pro فیلم ها و عکس های فضایی سه بعدی می گیرد

هدست جدید ویژن پرو اپل مجهز به مجموعه‌ای از دوربین‌ها برای همه چیز از اسکن چشم گرفته تا ردیابی ژست‌ها است، اما یک دوربین خارجی برای گرفتن عکس و فیلم نیز دارد.

ضبط ویدیویی ویژن پرو
دوربین سه بعدی Vision Pro عکس های سه بعدی می گیرد و فیلم های سه بعدی را ضبط می کند که می توان آنها را در هدست مشاهده کرد. اپل می گوید که این ویژگی به گونه ای طراحی شده است که به کاربران اجازه می دهد تا خاطرات خود را مانند قبل زنده کنند. عکس‌های استاندارد آیفون یا دستگاه دیگری را نیز می‌توان روی هدست مشاهده کرد، اما تصاویر سه‌بعدی بسیار جذاب‌تر خواهند بود.

ویدیوی سه بعدی ویژن پرو
طبق گفته اپل، فیلم‌ها و عکس‌های فضایی به گونه‌ای طراحی شده‌اند که «عمق باورنکردنی» داشته باشند، که به کاربر امکان می‌دهد «در یک لحظه ببیند». آنها را می توان مانند یک عکس معمولی بزرگ و بزرگ کرد.

دکمه‌ای در بالای هدست وجود دارد که به کاربران اجازه می‌دهد فیلم‌ها یا عکس‌های فضایی بگیرند و در حالی که ضبط ادامه دارد، صفحه نمایش خارجی هدست با انیمیشنی چشمک می‌زند که به اطرافیان شما امکان می‌دهد از ضبط ویدیو مطلع شوند.

دکمه دوربین ویژن پرو
با نشانگر ضبط، هیچ کس نمی تواند از ویژن پرو برای ضبط ویدیو استفاده کند یا به صورت مخفیانه عکس بگیرد، این مشکلی است که هدست های قبلی با آن مواجه بوده اند. عینک گوگل، عینک هوشمند AR که اکنون از بین رفته است، امکان ضبط عکس و فیلم مخفیانه در فضاهای عمومی را فراهم می کند. گوگل به دلیل قابلیت های خود مورد انتقاد قرار گرفت و حتی برخی از کسب و کارها استفاده از گوگل گلس را ممنوع کردند.

مشخص نیست که آیا اپل با برخی از مشکلات مشابه در Vision Pro مواجه خواهد شد یا خیر، اما حداقل به لطف صفحه نمایش خارجی منحصر به فرد، زمان ضبط ویدیو را مشخص می کند. همچنین به اندازه عینک گوگل سبک و قابل پوشیدن نیست، بنابراین بعید است که بسیاری از افراد Vision Pro را در معرض دید عموم قرار دهند.

داستان های محبوب

شرکت الکترونیک برزیلی اختلافات طولانی مدت علامت تجاری آیفون را احیا کرد

اپل درگیر یک مناقشه طولانی مدت در مورد علامت تجاری آیفون در برزیل بوده است که امروز توسط IGB Electronica، یک شرکت برزیلی لوازم الکترونیکی مصرفی که در ابتدا نام “iPhone” را در سال 2000 ثبت کرد، احیا شد. تلاش برای دریافت حقوق انحصاری علامت تجاری “iPhone”، اما در نهایت از دست رفت و اکنون پرونده به …

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا