بررسی تخصصی

اپل دومین بتای macOS 14 Sonoma را به توسعه دهندگان فرستاد

اپل امروز دومین بتا از به‌روزرسانی MacOS 14 Sonoma را برای اهداف آزمایشی در اختیار توسعه‌دهندگان قرار داد. نسخه بتا دو هفته پس از راه اندازی اولین نسخه بتا که پس از رویداد اصلی WWDC در 5 ژوئن منتشر شد، منتشر می شود. در حالی که نسخه بتا در حال حاضر محدود به توسعه دهندگان است، اپل قصد دارد تا اواخر تابستان امسال یک نسخه بتا عمومی ارائه دهد.

ماکوس سونوما 4
توسعه‌دهندگان ثبت‌شده می‌توانند نسخه بتا را از طریق مرکز توسعه‌دهنده اپل و پس از نصب نمایه مناسب، با نسخه‌های بتا از طریق مکانیسم به‌روزرسانی نرم‌افزار در تنظیمات سیستم دانلود کنند.

macOS Sonoma محافظ‌های صفحه‌نمایش مانند Apple TV را معرفی می‌کند که پس از ورود به سیستم به عنوان تصویر زمینه نیز عمل می‌کنند، به علاوه ویجت‌ها را به دسکتاپ منتقل می‌کند. می‌توانید از گالری ویجت جدید برای انتخاب از میان طیف وسیعی از ویجت‌ها استفاده کنید و سپس آنها را به دسکتاپ مک خود بکشید.

ویجت‌ها را می‌توان به هر شکلی که مفید باشد مرتب کرد، و وقتی از یک برنامه استفاده می‌کنید، طوری طراحی شده‌اند که در پس‌زمینه محو شوند تا کمتر حواس‌شان را پرت کنند. ویجت‌ها تعاملی‌تر از قبل هستند، بنابراین می‌توانید از آن‌ها برای انجام کارهایی مانند پخش موسیقی، خاموش کردن چراغ‌های خانه و موارد دیگر استفاده کنید. از طریق Continuity، ویجت‌های آیفون شما می‌توانند روی دسکتاپ مک شما نیز نمایش داده شوند.

کنفرانس ویدیویی با نمای جدید Presenter Overlay که دسکتاپ یا پروژه شما را به روش‌های جدیدی نشان می‌دهد، بهبود یافته است، به علاوه سافاری اکنون از برنامه‌های وب برای Dock و گزینه ایجاد نمایه‌ها پشتیبانی می‌کند تا بتوانید مرور شخصی را از مرور کاری جدا کنید.

سایر ویژگی‌های جدید عبارتند از جستجوی بهبودیافته که سریع‌تر و پاسخ‌گوتر است، اشتراک‌گذاری رمز عبور و رمز عبور، رابط استیکرهای اصلاح‌شده برای برنامه پیام‌ها، ادغام PDF در یادداشت‌ها که مدیریت فایل‌های PDF را آسان‌تر از همیشه می‌کند و موارد دیگر.

macOS Sonoma برای چند ماه در مرحله آزمایش بتا قرار خواهد گرفت و در پاییز منتشر خواهد شد.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا