بررسی تخصصی

آزمایش‌کننده‌های اپل ویژن پرو به اشتراک گذاشتن برداشت‌ها: «بهترین هدست»

اپل روز دوشنبه از Vision Pro، هدست AR/VR مورد انتظار خود رونمایی کرد. در حالی که این هدست تا اوایل سال آینده عرضه نمی‌شود، برخی از رسانه‌ها و کاربران یوتیوب یک نمایش 30 دقیقه‌ای هدایت‌شده از دستگاه دریافت کردند و اولین برداشت‌های خود را به اشتراک گذاشتند. آزمایش کنندگان مجاز به گرفتن عکس یا فیلم از تجربه آزمایشی نبودند.

اپل ویژن پرو در تئاتر استیو جابز
در یک توییتجوآنا استرن، مقاله نویس فناوری، ویژن پرو را به عنوان “بهترین هدست موجود در بازار” توصیف کرد. در گزارشی برای روزنامه وال استریت، او توضیح داد که “رابط و حرکات دست بصری است، فیلم های سه بعدی در نهایت معنا پیدا می کنند و یک دایناسور بزرگ احساس می کند که واقعاً از دیواری درست در مقابل من شکسته است.”

استرن به برخی جنبه‌های منفی اشاره کرد، از جمله احساس سنگینی هدست و ایجاد حالت تهوع در هنگام تغییر بین حالت‌های واقعیت مجازی و واقعیت افزوده. و در حالی که Vision Pro دارای برخی ویژگی‌های نوآورانه برای کاهش احساس انزوا است، مانند نشان دادن چشم‌های کاربر از طریق شیشه جلو، استرن گفت که هنوز هم برای اپل چالشی خواهد بود که مشتریان را متقاعد کند که این دستگاه را بپوشند.

در ویدیویی، مارکز براونلی، یوتیوب‌بر معروف فناوری، گفت که Vision Pro دارای ویژگی‌هایی است که «بهترین ویژگی‌هایی است که تا به حال در هر هدست VR دیده‌ام، با فاصله یک مایل»، از جمله ردیابی چشم و ردیابی دست. البته این فناوری های پیشرفته ارزان نیستند، زیرا Vision Pro با قیمت خیره کننده 3499 دلار عرضه خواهد شد. براونلی همچنین اشاره کرد که این هدست فاقد بازخورد لمسی است زیرا کنترل کننده ندارد.

TechCrunchمتیو پانزارینو گفت که اپل با Vision Pro “چیزی کمتر از یک جهش واقعی در توانایی و اجرا” ارائه نکرده است.

پانزارینو گفت: “هر ذره از این چیزها جاه طلبی در سطح اپل را نشان می دهد.” نمی‌دانم که آیا این حالت «حالت محاسباتی بعدی» خواهد بود یا نه، اما شما می‌توانید قاطعیت پشت هر یک از انتخاب‌های انجام شده را در اینجا ببینید.

MacRumors در WWDC حضور دارد و به زودی اولین برداشت های خود را از ویژن پرو منتشر خواهد کرد. در ضمن، اولین نگاه حضوری ما به هدست را بررسی کنید. برای جزئیات بیشتر در مورد Vision Pro و سیستم عامل visionOS آن، پوشش ما از اعلامیه اپل از دوشنبه را بررسی کنید.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا