بررسی تخصصی

اپل در میان اعضای انجمن استانداردهای متاورس بنیانگذار نیست

اپل در میان اعضای موسس یک بدنه استاندارد جدید “metaverse” که متا، مایکروسافت، سونی، اپیک گیمز، انویدیا، ادوبی و دیگران را شامل می شود، نیست. رویترز).

ویژگی Apple VR
در یک بیانیه مطبوعاتی اعلام شد، “مجمع استانداردهای Metaverse شرکت ها و سازمان های استاندارد را گرد هم می آورد تا همسویی در مورد الزامات و اولویت های استانداردهای قابلیت همکاری متاورس را تقویت کند و توسعه و استقرار آنها را از طریق پروژه های عملی و مبتنی بر عمل تسریع بخشد.” این سازمان به دنبال برقراری ارتباط بین طیف گسترده ای از سازمان ها و شرکت ها است تا به متاورس «قابلیت همکاری در دنیای واقعی» بدهد و به دیدگاه های مختلف متاورس کمک کند تا با یکدیگر کار کنند.

بیش از 35 عضو موسس عبارتند از 0xSenses، Academy Software Foundation، Adobe، Alibaba، Autodesk، Avataar، Blackshark.ai، CalConnect، Cesium، Daly Realism، Disguise، Enosema Foundation، ‌Epic Games‌، بنیاد زبان Express، Huawei، IKEA، John Peddie. Research، Khronos، Lamina1، Maxon، Meta، Microsoft، NVIDIA، OpenAR Cloud، کنسرسیوم فضایی باز، Otoy، Perey Research and Consulting، Qualcomm Technologies، Ribose، Sony Interactive Entertainment، Spatial Web Foundation، Unity، VerseMaker، Wayfair، the Web کنسرسیوم، کنسرسیوم وب جهانی (W3C) و انجمن XR.

اپل به‌رغم سرمایه‌گذاری سنگین و کار مداوم بر روی چندین دستگاه در فضای واقعیت افزوده و واقعیت مجازی، به‌طور قابل‌توجهی از فهرست اعضا غایب است. اپل در گذشته به شدت در ایجاد استانداردهایی مانند HTML5 برای وب نقش داشته است. Thunderbolt را با اینتل و فرمت فایل “USDZ” را برای محتوای سه بعدی با Pixar و Adobe ایجاد کرد. اخیراً، اپل مشارکت خود را در توسعه Matter در WWDC 2022، یک استاندارد باز جدید برای لوازم جانبی خانه هوشمند، تبلیغ کرد.

شرکت‌های بازی Roblox و Niantic و پلتفرم‌های متاورس مبتنی بر کریپتو مانند The Sandbox و Decentraland نیز در انجمن استانداردهای Metaverse حضور ندارند. این انجمن برای هر سازمانی بدون هیچ هزینه ای باز است، بنابراین اپل و سایرین می توانند در آینده به آن بپیوندند.

برچسب ها: مایکروسافت، سونی، alibaba.com، ادوبی، کوالکام، هوآوی، اپیک گیمز، انویدیا، W3C، آیکیا، متا
Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا