بررسی تخصصی

ادی کیو اپل توضیح می دهد که چرا گوگل موتور جستجوی پیش فرض آیفون است

ادی کیو، رئیس خدمات اپل، امروز در محاکمه ضد انحصار بین وزارت دادگستری ایالات متحده و گوگل شهادت داد و به سوالاتی در مورد معامله ای پاسخ داد که گوگل را به عنوان موتور جستجوی پیش فرض در آیفون، آی پد و مک می بیند.

اپل گوگل
بر اساس گزارشی از آستانه امروزه گوگل میلیاردها دلار در سال به اپل می پردازد تا گوگل به عنوان موتور جستجوی پیش فرض در پلتفرم های اپل قرار گیرد. مبلغ دقیقی که گوگل به اپل پرداخت می کند در طول دادگاه به طور عمومی فاش نشده است، زیرا بسیاری از شهادت ها در این پرونده پشت درهای بسته انجام شده است.

بر اساس گزارش‌ها، کیو آخرین بار در سال 2016 با اپل و گوگل مذاکره کرد. وقتی از او پرسیده شد که چرا اپل گوگل را به عنوان موتور جستجوی پیش‌فرض خود انتخاب کرده است، کیو گفت: “در آن زمان جایگزین معتبری برای گوگل وجود نداشت” و او گفت که هنوز هم وجود ندارد. یکی

Cue اضافه کرد: «ما گوگل را موتور جستجوی پیش‌فرض می‌کنیم زیرا همیشه فکر می‌کردیم که بهترین است. “ما بهترین را انتخاب می کنیم و به کاربران اجازه می دهیم به راحتی آن را تغییر دهند.”

کیو اذعان کرد که اپل احساس می‌کند بیشتر از گوگل به حفظ حریم خصوصی متعهد است، اما استدلال کرد که توافق بین دو شرکت، گوگل را ملزم می‌کند تا به کاربران اجازه دهد بدون ورود به سیستم جستجو کنند و گفت که اپل چندین حفاظت از حریم خصوصی را در مرورگر وب سافاری خود تعبیه کرده است. تا اطمینان حاصل شود که کاربران محافظت می شوند.

کیو همچنین اعتراف کرد که اپل به کاربران اجازه نمی‌دهد موتور جستجوی پیش‌فرض را در طول فرآیند راه‌اندازی آیفون تغییر دهند، اما او گفت این تصمیم از هدف اپل برای راه‌اندازی هرچه سریع‌تر کاربران پشتیبانی می‌کند.

برای تغییر موتور جستجوی پیش‌فرض آیفون در هر نقطه پس از راه‌اندازی، کاربران می‌توانند به سادگی برنامه تنظیمات را باز کنند، روی Safari ضربه بزنند، روی موتور جستجو ضربه بزنند و یکی از گزینه‌های موجود را انتخاب کنند: Google، Yahoo، Bing، DuckDuckGo یا Ecosia.

آستانه و مجله نیویورک تایمز پوشش بیشتری از شهادت کیو داشته باشید.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا