بررسی تخصصی

پتنت اپل نشان می‌دهد که آی‌پد آینده می‌تواند با اتصال به صفحه‌کلید به تجربه‌ای شبیه macOS تبدیل شود

یک پتنت جدید اپل پیشنهاد می‌کند که آی‌پد آینده یا نسخه آی‌پد او اس می‌تواند قابلیت تبدیل تبلت را به تجربه کاربری مشابه macOS در صورت اتصال به صفحه‌کلید خارجی داشته باشد.

پتنت اپل نشان می‌دهد که آی‌پد آینده می‌تواند با اتصال به صفحه‌کلید به تجربه‌ای شبیه macOS تبدیل شود
ثبت اختراع، اولین بار توسط به طور رسمی اپل، در اجرای بالقوه خود دامنه وسیعی دارد. اپل به طور منظم ده ها ایده را ثبت می کند و تنها تعداد کمی از آنها تا به حال روشنایی روز را می بینند. با این وجود، این پتنت یک دستگاه پایه را توصیف می‌کند، مانند صفحه‌کلیدی که شامل کلیدها و ترک‌پد است، که می‌توان آن را با یک دستگاه محاسباتی مانند ‌آی‌پد جفت کرد تا تجربه‌ای مشابه macOS را با Apple Pencil ارائه دهد.

مداد اپل ثبت اختراع اپل ماکو

تصویری از پتنت که تجربه کاربری شبیه به macOS را با مداد اپل به تصویر می‌کشد.

با افزودن اعتبار به اینکه پتنت ترکیبی از iPad و صفحه کلید را به تصویر می‌کشد، سایر تصاویر موجود در پرونده نشان می‌دهند که چگونه می‌توان دستگاه محاسباتی را از صفحه کلید شناسایی کرد و به‌طور مستقل از آن استفاده کرد، مشابه اینکه کاربران در حال حاضر می‌توانند ‌iPad را از صفحه کلید جادویی جدا کنند.

ipad macos اختراع جدا


از طرف دیگر، این پتنت می‌تواند ترکیبی از مک بوک و آی‌پد در آینده را پیش‌بینی کند که در آن هر دو دستگاه در یک دستگاه ادغام می‌شوند. جدا از صفحه کلید، این ترکیب به عنوان یک آی‌پد با مداد اپل عمل می‌کند. سپس، هنگامی که به صفحه کلید متصل می شود، به یک مک با قابلیت صفحه نمایش لمسی تبدیل می شود. اپل مدت‌هاست که می‌گوید مک صفحه لمسی چیزی نیست که آن را هدف یا می‌خواهد بسازد، بنابراین شاید ترکیبی از iPad و MacBook آینده خط کامپیوتر اپل باشد.

بلومبرگ مارک گورمن در نسخه 17 آوریل خود در خبرنامه Power On خود ایده ای به ظاهر مشابه با ایده ارائه شده در پتنت اپل ارائه کرد که اوایل این هفته ثبت شد. گورمن در این خبرنامه حدس می‌زند که آینده آی‌پد باید از سه حالت تشکیل شود: حالت صفحه لمسی، تجربه بهینه‌سازی شده با قلم اپل و حالت «Pro» که با اتصال/وصل صفحه‌کلید یا نمایشگر خارجی روشن می‌شود. گورمن گزارش داده است که در حالی که صرفاً گمانه زنی و آرزو است، اپل در حال برنامه ریزی یک تجربه چندوظیفه ای اصلاح شده برای iPadOS 16 است.

iPadOS 16 قرار است یک ماه دیگر در کنفرانس جهانی توسعه دهندگان اپل که از 6 ژوئن تا 10 ژوئن برگزار می شود، پیش نمایش شود. در آنجا، اپل نه تنها iPadOS 16 بلکه iOS 16 را نیز پیش نمایش خواهد کرد، که شایعه شده است که شامل ویژگی های سلامتی جدید، اعلان های بهبود یافته است. ، و بیشتر. برای خلاصه کامل همه چیزهایی که از iOS 16 و iPadOS 16 انتظار داریم، حتماً خلاصه ما را ببینید.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا