بررسی تخصصی

برنامه ریزی بریتانیا برای جریمه های هنگفت برای شرکت هایی مانند اپل که قوانین جدید را رعایت نمی کنند

به دنبال گزارش‌هایی مبنی بر اینکه دولت بریتانیا برنامه‌های خود را برای اعمال قوانین سخت‌گیرانه برای اپل و سایر شرکت‌های بزرگ فناوری با استفاده از واحد جدید بازارهای دیجیتال (DMU) کنار گذاشته است، وزارت فرهنگ، رسانه و ورزش (DCMS) اطمینان داده است که DMU را با اختیارات قانونی تقویت خواهد کرد. برای مجازات شرکت هایی که قوانین آن را رعایت نمی کنند (از طریق رویترز).

برنامه ریزی بریتانیا برای جریمه های هنگفت برای شرکت هایی مانند اپل که قوانین جدید را رعایت نمی کنند
دولت برنامه‌های خود را برای راه‌اندازی DMU در سال 2020 اعلام کرد و اظهار داشت که به این نهاد اختیاراتی می‌دهد تا یک آیین‌نامه رفتاری ایجاد کند که شرکت‌های بزرگ فناوری در بریتانیا باید از آن پیروی کنند یا با جریمه 10 درصدی از گردش مالی سالانه مواجه شوند. گزارش موقت منتشر شده توسط Competition and Markets Authority (CMA) در اوایل سال جاری قرار بود توجه DMU را متمرکز کند و با واکنش تهاجمی اپل مواجه شد.

در حالی که DMU در حال حاضر با حدود 60 کارمند وجود دارد، هیچ قدرتی فراتر از توانایی های موجود CMA ندارد. DMU در حال حاضر روی تعدادی از تحقیقات کار می کند، از جمله در مورد شرایط اپ استور اپل و “دو قطبی” اپل و گوگل بر روی اکوسیستم های تلفن همراه. سخنگوی دولت دیروز تایید کرد که به DMU اختیاراتی داده می شود تا به “اقدامات غارتگرانه” برخی شرکت های بزرگ فناوری با هدف تقویت رقابت و دادن کنترل بیشتر به کاربران رسیدگی کند.

پیشنهادات DCMS شامل مقرراتی برای آسان‌تر کردن جابه‌جایی بین iOS و Android است و به کاربران کنترل بیشتری بر موتورهای جستجو و نحوه استفاده از داده‌های آنها می‌دهد. توسعه دهندگان برنامه می توانند برنامه های خود را “با شرایط منصفانه تر و شفاف تر” توزیع کنند. همچنین برنامه‌هایی برای ارائه قیمت‌های بهتر به کسب‌وکارهای کوچک و متوسط ​​از خدمات ارائه‌شده توسط شرکت‌های بزرگ فناوری، و همچنین بینش‌هایی در مورد الگوریتم‌هایی که باعث ترافیک و درآمد می‌شوند، وجود دارد. کریس فیلپ وزیر دیجیتال گفت:

تسلط چند غول فناوری باعث از بین رفتن رقابت و سرکوب نوآوری می شود… ما می خواهیم زمین بازی را هموار کنیم و این تنظیم کننده فناوری جدید را با طیف وسیعی از قدرت ها مسلح می کنیم تا قیمت های پایین تر، انتخاب بهتر و کنترل بیشتر برای مصرف کنندگان ایجاد کند. حمایت از سازندگان محتوا، مبتکران و ناشران، از جمله در صنعت اخبار حیاتی ما.

DMU می‌تواند شرکت‌هایی را که قوانین رفتاری آن را زیر پا می‌گذارند، 10 درصد از گردش مالی سالانه جهانی خود را جریمه کند و در صورت ادامه تخلف، روزانه 5 درصد به گردش مالی روزانه جهانی اضافه می‌شود. در مورد اپل، اگر مشخص شود که قوانین DMU را زیر پا گذاشته است، می تواند به سرعت به جریمه های ده ها میلیارد دلاری برسد. مدیران ارشد همچنین ممکن است با مجازات‌های مدنی مواجه شوند، در صورتی که شرکت‌های آنها به درستی با درخواست‌های اطلاعات تعامل نداشته باشند.

سخنگوی DCMS از اظهار نظر در مورد اینکه آیا قانونی برای تقویت DMU در سخنرانی ملکه امسال گنجانده خواهد شد، که دستور کار دولت را برای سال آینده مشخص می کند، خودداری کرد. هنوز مشخص نیست که این اختیارات دقیقاً چه زمانی لازم الاجرا می شوند و دولت صرفاً می گوید که قوانین لازم “در زمان مناسب” اجرا خواهد شد.

اکوسیستم اپل به طور فزاینده ای توسط دولت های سراسر جهان از جمله ایالات متحده، ژاپن، کره جنوبی، اتحادیه اروپا و غیره تحت نظارت شدید قرار می گیرد، با اشتهای روشن از سوی تنظیم کننده های جهانی برای بررسی الزامات مربوط به سیاست های فروشگاه برنامه، بارگذاری جانبی برنامه، و قابلیت همکاری

توجه: با توجه به ماهیت سیاسی یا اجتماعی بحث در مورد این موضوع، موضوع بحث در انجمن اخبار سیاسی ما قرار دارد. همه اعضای انجمن و بازدیدکنندگان سایت می توانند موضوع را مطالعه و دنبال کنند، اما ارسال پست به اعضای انجمن با حداقل 100 پست محدود می شود.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا