بررسی تخصصی

مدیر سابق منابع انسانی می گوید: توسعه AirPods Pro اپل را به سمت محرمانگی کمتر داخلی و همکاری بیشتر سوق داد.

از آنجایی که AirPods Pro در سال‌های قبل از عرضه در سال 2019 در حال توسعه بود، اپل توسط تیم کوچکی از مدیران منابع انسانی تحت فشار قرار گرفت تا فضای کاری شفاف‌تر و کمتر محرمانه‌تری را برای کارمندان اتخاذ کند، که این یک انحراف از فرهنگ کاری فوق‌العاده محرمانه و محرمانه است. منجر به اکثر محصولات این شرکت می شود.

پس زمینه مشکی airpods pro
مکاشفه از یک مقاله مهمان در شرکت سریع نوشته شده توسط کریس دیور، مدیر سابق منابع انسانی اپل که از سال 2015 تا 2019 در این شرکت کار می کرد. همانطور که معروف است، دیور فرهنگ سختگیرانه اپل را در زمینه رازداری و محرمانه بودن محصولات توضیح می دهد. کارمندانی که روی محصولاتی مانند مک یا آیپد کار می‌کنند، هیچ بینشی نسبت به کارهایی که تیم‌های کار بر روی آیفون یا سایر محصولات انجام می‌دهند، ندارند و این باعث ایجاد حس طرد شدن برای برخی از کارمندان می‌شود.

فرهنگ پنهان‌کاری و محصور کردن اطلاعات اپل اغلب باعث می‌شود کارمندانی که روی محصولات و رشته‌های مختلف کار می‌کنند در دوراهی‌های ناراحت‌کننده‌ای قرار بگیرند که نمی‌دانند با چه کسی می‌توانند صحبت کنند و از ترس مجازات‌های قانونی یا مربوط به کار باید از چه کسی راز نگه دارند. دیور به نقل از یکی از کارمندان در زمان حضورش در این سازمان می‌گوید: “چگونه می‌توانم به این شکل عمل کنم؟ اگر فقط بتوانم اطلاعات را با افراد خاصی به اشتراک بگذارم، چگونه بدانم چه کسی و چه زمانی؟ من نمی‌خواهم در نهایت اخراج یا زندانی شوم.” شرکت.

فراتر از معضلات شخصی و اجتماعی برای کارمندان، فرهنگ رازداری همچنین باعث ایجاد اصطکاک بین تیم‌های شرکت شد. دیور نقش خود را به‌عنوان بخشی از بخش منابع انسانی توصیف می‌کند که باید با اختلافات داخلی برخورد کند، که به گفته او اغلب ناشی از شکایت‌هایی است که «آن تیم را به اشتراک نمی‌گذارد».

دیور در کنار یک دوست صمیمی تجاری، ایان کلاوسون، تیم کوچکی از کارشناسان و شرکای منابع انسانی را طراحی کرد تا راهی جدید و شفاف‌تر برای کار تیم‌های اپل بیاندیشند که منجر به اصطکاک کمتری در طول توسعه محصولات شود. دیور گفت که بر اساس تجربه ای که از توسعه ایرپادهای اصلی دیده بود، برای انجام این کار الهام گرفت، که طبق گزارش ها باعث شد کارکنان احساس خستگی و ناامیدی کنند.

تیم‌ها ماه‌ها در سیلوها نوآوری می‌کردند تا در نهایت در ساعت یازدهم قبل از راه‌اندازی به هم نزدیک شوند و به جلسات روزانه پنج یا شش ساعته ختم شدند که باعث اصطکاک و فرسودگی شدید شد. مردم ناامید شده بودند. آنها می خواستند ترک کنند یا “دیگر با آن یک نفر کار نکنند.”

اپل چگونه می‌توانست از آشفتگی داخلی که در توسعه ایرپادها با آن مواجه بودیم، جلوگیری کند؟ فرهنگ ها چگونه شکلی را که می گیرند به خود می گیرند؟ این پرسش‌ها و جلسات الهام‌گرفته با ایان، من را به ایجاد یک اعتماد فکری کوچک در اپل سوق داد. ما به عنوان یک گروه کوچک از شرکای منابع انسانی، با کنجکاوی در مورد فرهنگ اپل شروع به کشف این موضوع کردیم.

طوفان فکری این تیم در نهایت باعث شد اپل فرهنگ کاری شفاف و مشارکتی را برای AirPods Pro اتخاذ کند. اپل به‌جای گروه‌های جداگانه‌ای که در سیلوها کار می‌کنند، همه روی محصولات مشابهی کار می‌کنند، اما قادر به برقراری ارتباط یا کار با هم نیستند، اپل یک گردش کار آزاد و آزاد را برای AirPods Pro انتخاب کرد.

همانطور که تیم ها با رهبران بازتر، مرتبط تر و با کیفیت تر از قبل همکاری می کردند. ما زمانی را صرف مربیگری، همکاری و تأثیرگذاری بر رهبران و مهندسان کلیدی کردیم که در مرز بعدی AirPods پیش می‌روند. آنچه پدیدار شد، یک اعتماد مغزی با جلسات منظم، باز بودن و ارتباط بود که AirPods Pro فوق العاده عالی و حذف نویز را زنده کرد. این گواهی بر نوآوری و همچنین قدرت اشتراک گذاری بود. بله، اشتراک گذاری می تواند در چارچوب محرمانه انجام شود.

این فرهنگ جدید به صورت داخلی “متفاوت با هم” نامگذاری شد، یک نمایشنامه در کمپین نمادین “متفاوت فکر کن” اپل. بخشی از اولویت اپل در حفظ رازداری بالا، جلوگیری از افشای اطلاعات و شایعات در مورد آنچه این شرکت روی آن کار می کند، است. همانطور که Deaver تلاش می کند ثابت کند، اپل می تواند همزمان هم مخفیانه و هم رنگارنگ باشد، همانطور که توسعه AirPods Pro نشان داد.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا