بررسی تخصصی

اپل پیش نمایش فناوری Safari 173 را با ویژگی های Safari 17 منتشر کرد

اپل امروز به‌روزرسانی جدیدی را برای Safari Technology Preview منتشر کرد، مرورگر آزمایشی که اپل برای اولین بار در مارس 2016 معرفی کرد. اپل پیش‌نمایش فناوری سافاری‌ را برای آزمایش ویژگی‌هایی طراحی کرد که ممکن است در نسخه‌های بعدی سافاری معرفی شوند.

ویژگی پیش نمایش فناوری سافاری
‌پیش‌نمایش فناوری سافاری‌ 173 قابلیت‌هایی را اضافه می‌کند که در Safari 17 همراه با macOS Sonoma گنجانده شده است. Feature Flags وجود دارد که جایگزین بخش Experimental Features در منوی Develop می شود و خود منوی Develop اصلاح شده است. حالت طراحی واکنشگرا به روز شده است تا بر پاسخگویی طراحی صفحه در هر ارتفاع یا عرض تمرکز کند.

ویژگی‌های موجود در macOS Sonoma شامل نمایه‌هایی برای جداسازی داده‌های مرور مانند تاریخچه و موارد دلخواه، برنامه‌های وب و بهبود حالت مرور خصوصی است. از ویژگی های همه سیستم عامل ها می توان به پشتیبانی از Live Text برای تشخیص عمودی متن در تصاویر و ویدیوها، پشتیبانی از HEIC و JPEG XL، یک فرمت تصویر جدید با الگوریتم فشرده سازی بهبودیافته برای کیفیت تصویر بهتر در اندازه فایل های کوچکتر از JPEG اشاره کرد.

این مرورگر همچنین شامل به‌روزرسانی‌هایی برای Web Inspector، CSS، Media Queries، Rendering، Editing، JavaScript، Popover، Images، Media، Web API و SVG است.

نسخه فعلی پیش‌نمایش فناوری سافاری با دستگاه‌های دارای macOS Monterey 12.3 یا جدیدتر، macOS Ventura و macOS Sonoma سازگار است، آخرین نسخه macOS که اپل در حال آزمایش بتا است.

به‌روزرسانی پیش‌نمایش فناوری سافاری‌ از طریق مکانیسم به‌روزرسانی نرم‌افزار در تنظیمات سیستم یا تنظیمات سیستم برای هر کسی که مرورگر را دانلود کرده است، در دسترس است. یادداشت های انتشار کامل برای به روز رسانی در وب سایت Safari Technology Preview موجود است.

هدف اپل از پیش‌نمایش فناوری سافاری، جمع‌آوری بازخورد از توسعه‌دهندگان و کاربران در مورد فرآیند توسعه مرورگر خود است. ‌پیش‌نمایش فناوری سافاری‌ می‌تواند در کنار مرورگر سافاری موجود اجرا شود و در حالی که برای توسعه‌دهندگان طراحی شده است، برای دانلود نیازی به حساب توسعه‌دهنده نیست.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا