بررسی تخصصی

آپولو اکنون گزینه ای برای رد بازپرداخت قبل از تعطیلی 30 ژوئن ارائه می دهد

برنامه محبوب شخص ثالث Reddit Apollo امروز با گزینه ای برای کاربران به روزرسانی شد که پیش از بسته شدن برنامه، بازپرداخت مدت زمان باقیمانده اشتراک خود را رد کنند. کاربرانی که از این گزینه استفاده نمی کنند به طور خودکار بازپرداخت متناسب با امتیاز دریافت خواهند کرد.

آپولو برای ویژگی Reddit
کریستین سلیگ، توسعه‌دهنده آپولو، که پیش از این تخمین زده بود که بازپرداخت ممکن است برای او هزینه داشته باشد، گفت: «اگر از خدماتی که در طول سال‌ها ارائه کرده‌ام راضی بوده‌اید، لطفاً بازپرداخت را رد کنید زیرا از جیب شما بازپرداخت می‌شود. 250000 دلار “این لذت یک عمر ساختن آپولو برای شما در طی نه سال گذشته بوده است. من از شما برای مهربانی، مشارکت و سخاوت شما در طول این سالها بسیار سپاسگزارم.”

از اول جولای، Reddit قصد دارد شارژ API اصلی خود را آغاز کند، که برنامه های شخص ثالث مانند Apollo را با دسترسی به داده های وب سایت، مانند پست ها و نظرات، فراهم می کند. سلیگ گفت که قابل درک است که Reddit شروع به شارژ برای API کند، اما او گفت که قیمت گذاری فوق العاده گران است و حداقل زمان به او داده شد تا برای تغییر آماده شود. به همین دلایل، آپولو در حال تعطیل شدن است و در 30 ژوئن کار خود را متوقف می کند.

سلیگ می‌گوید: «ردیت اخیراً قیمت‌های API بسیار بسیار گرانی را برای توسعه‌دهندگان اعلام کرده است و در ترکیب با ارائه تنها 30 روز برای اعمال تغییرات، آپولو نمی‌تواند پس از تاریخ قطعی Reddit ادامه دهد.»

آخرین نسخه آپولو همچنین شامل یک بسته کاغذدیواری جدید «خداحافظ آپولو» است که می‌تواند با کمک مالی باز شود، که به گفته سلیگ به بازپرداخت هزینه‌ها کمک می‌کند.

«اگر می‌خواهید آپولو را برای سال‌های آینده پس از تاریخ تعطیلی آن به یاد بیاورید و برای آخرین بار از خالق آن حمایت کنید، مجموعه باورنکردنی والپیپرهای با تم آپولو را که توسط طراحان با استعدادی که در طول سال‌ها آیکون‌های آپولو ساخته‌اند را بررسی کنید.» سلیگ گفت. بیش از 20 کاغذ دیواری در مجموعه وجود دارد.

تصمیم Reddit برای شروع دریافت هزینه های گران برای API خود بحث برانگیز بوده است. در اوایل این ماه هزاران subreddit در اعتراض به تغییرات آتی به عنوان خصوصی یا محدود علامت‌گذاری شدند و برخی ناظران سایت همچنان از این برنامه‌ها انتقاد می‌کنند. علی‌رغم واکنش‌های منفی، استیو هافمن، مدیرعامل Reddit از تغییر مسیر خودداری کرده است و Reddit تهدید کرده است که علیه مدیرانی که همکاری نمی‌کنند، اقدام خواهد کرد.

به گفته سلیگ که قبلا در اپل کارآموزی کرده بود، آپولو در سال 2017 راه اندازی شد و بیش از دو میلیون بار دانلود شده است. این برنامه دقیقاً به دستورالعمل های رابط انسانی اپل پایبند است و به دلیل طراحی صیقلی آن بسیار مورد توجه قرار گرفته است.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا