بررسی تخصصی

برنامه محبوب Reddit Apollo پس از امروز خاموش شد، ویژگی مهاجرت Pixel Pals اضافه شد

برنامه محبوب شخص ثالث Reddit Apollo قرار است بعد از امروز تعطیل شود زیرا Reddit فردا تغییرات API پولی خود را اجرا می کند. بسته شدن آپولو در اوایل ماه ژوئن پس از اینکه توسعه دهنده کریستین سلیگ نتوانست با Reddit به توافق برسد تا برنامه را فعال نگه دارد، اعلام شد.

آپولو برای ویژگی Reddit
Reddit از فردا برای توسعه دهندگان شخص ثالثی که از API آن استفاده می کنند هزینه دریافت می کند. قیمت هر 1000 تماس API 0.24 دلار خواهد بود که 50 میلیون آن با قیمت 12000 دلار در دسترس است. سلیگ با تعداد کاربرانی که آپولو دارد و میانگین تماس‌های API استفاده شده برای هر نفر، محاسبه کرد که باید 1.7 میلیون دلار در ماه یا 20 میلیون دلار در سال بپردازد تا آپولو عملکردی داشته باشد، قیمتی که او قادر به کار با آن نبود. .

به Selig فقط 30 روز اخطار داده شد تا تغییرات را قبل از اینکه Reddit هزینه دسترسی API را شروع کند، اعمال کند، که به گفته او زمان کافی برای تغییر مدل کسب‌وکار Apollo و به‌روزرسانی‌های لازم برای تطبیق با هزینه‌ها نیست. آپولو دارای کاربران سطح رایگان است، کسانی که ماهانه پرداخت می کنند، کاربران اشتراک مادام العمر و مشترکین سالانه، ترکیب پیچیده ای که باعث می شود Selig بدون درآمد ماهانه کافی برای پرداخت هزینه استفاده از API در جدول زمانی Reddit باقی بماند.

مشترکین سالانه آپولو برای مدت زمان باقیمانده از اشتراک‌هایشان بازپرداخت دریافت می‌کنند، اما کسانی که از آپولو در طول زمانی که آپولو در دسترس بوده لذت برده‌اند، می‌توانند بازپرداخت را رد کنند. Selig تخمین می زند که او باید حدود 250000 دلار برای بازپرداخت مشترکین بپردازد. سلیگ دیروز نوشت: “این لذت یک عمر ساختن آپولو برای شما در طی نه سال گذشته بوده است. من از شما به خاطر مهربانی، مشارکت و سخاوت شما در طول سال ها سپاسگزارم.”

مشتریانی که مایل به بازپرداخت نیستند می توانند وارد برنامه Apollo شده و آن را رد کنند، در غیر این صورت بازپرداخت خودکار است. سلیگ قصد دارد آپولو را در ساعاتی پیش از اول جولای تعطیل کند تا از پرداخت هزینه های Reddit جلوگیری کند. سایر برنامه های Reddit مانند Reddit is Fun نیز قبل از فردا خاموش می شوند.

آپولو امروز آخرین به‌روزرسانی را قبل از خاموش شدن برنامه دریافت کرد، با استفاده از Selig ویژگی‌ای که به کاربران آپولو اجازه می‌دهد تا Pixel Pals خود را به برنامه رسمی Pixel Pals منتقل کنند. [Direct Link]

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا