بررسی تخصصی

Reddit تهدید می کند که مدیران را از Subreddits حذف می کند. ادامه خاموشی های مرتبط با آپولو

از آنجایی که برخی از subreddit ها در اعتراض به برنامه های Reddit برای اعمال قیمت های بالا برای API خود به خاموشی ادامه می دهند، Reddit به گردانندگان این subreddit ها اطلاع داده است که قصد دارد تیم های اعتدال مقاوم را جایگزین کند تا فضاها را “باز و در دسترس کاربران” نگه دارد.

برنامه های عمومی ویژگی Reddit
در نظری که توسط ناظم r/Apple @aaronp613 به اشتراک گذاشته شد، Reddit به کد رفتار ناظر خود اشاره کرد و گفت که وظیفه دارد جوامعی را که «هزاران یا حتی میلیون‌ها کاربر به آن‌ها متکی هستند» عملیاتی نگه دارد. مودهایی که با بازگشایی زیرمجموعه‌هایی که خصوصی شده‌اند موافقت نمی‌کنند، حذف خواهند شد.

اگر یک تیم ناظر به اتفاق آرا تصمیم به توقف تعدیل کند، ما از مدیران جدید و فعال دعوت خواهیم کرد تا این فضاها را باز و در دسترس کاربران نگه دارند. اگر اتفاق نظر وجود نداشته باشد، اما حداقل یکی از مدها بخواهد جامعه را ادامه دهد، ما به تصمیمات آنها احترام می گذاریم و کسانی را که دیگر نمی خواهند تعدیل شوند را از تیم مود حذف می کنیم.

بین دوشنبه تا چهارشنبه این هفته، اکثر زیرردیت‌های محبوب در سایت ردیت در یک «بلاک‌آوت» شرکت کردند و به‌منظور اعتراض به تغییرات برنامه‌ریزی‌شده API که باعث خاموش شدن سومین محبوب می‌شود، خصوصی شدند یا اجازه ارسال پست‌های جدید را ندادند. مهمانی برنامه های Reddit مانند Apollo.

هدف از این حرکت تحت فشار قرار دادن Reddit برای اعمال قیمت‌های منصفانه‌تر برای توسعه‌دهندگان و دادن زمان بیشتری به توسعه‌دهندگان برای پذیرش تغییرات API بود، اما Reddit ترجیح داد به جای انجام تنظیمات، منتظر اعتراضات بماند.

در نتیجه، برخی از subreddits مانند r/Apple تصمیم گرفتند که خاموشی را به طور نامحدود ادامه دهند، به این معنی که میلیون ها کاربر Reddit دیگر به آن جوامع دسترسی ندارند. به نظر می رسد Reddit قصد دارد با حذف کل تیم های نظارتی که در آن شرکت می کنند، به اجبار خاموشی های بیشتر پایان دهد.

روز دوشنبه، استیو هافمن، مدیر عامل Reddit گفت که خاموشی ها “تاکنون هیچ تاثیر قابل توجهی بر درآمد” نداشته است و در حالی که “سر و صدای زیادی” در میان اعتراضات برنامه ریزی شده دو روزه وجود دارد، “می گذرد”. در مصاحبه با آستانه امروز، هافمن همچنین گفت که API Reddit “هرگز برای پشتیبانی از برنامه های شخص ثالث طراحی نشده است” و این برنامه ها ارزش زیادی به سایت اضافه نمی کنند. به گفته هافمن، Reddit API خود را برای «ابزارها، ربات‌ها و پیشرفت‌های Reddit» ایجاد کرد.

هافمن تایید کرد که خاموشی ها هیچ تغییری در برنامه قیمت گذاری API Reddit ایجاد نکرده است. هافمن گفت: «این تصمیم تجاری ماست و ما آن تصمیم تجاری را لغو نمی کنیم. هافمن در این مصاحبه گفت که Reddit جوامع را مجبور به بازگشایی نخواهد کرد، که این با پیام هایی که ناظران دریافت می کنند در تضاد است.

Reddit همچنین به تازگی یک پست وبلاگ با “حقایق کلیدی” در مورد به روز رسانی API منتشر کرده است. در این پست، Reddit می‌گوید که «اختلاف، بحث و گفتگو بخش‌های اساسی Reddit هستند» و به حق جامعه خود برای اعتراض احترام می‌گذارد، تا زمانی که مودها از کد رفتار مدیران پیروی کنند. کد رفتار ناظران همان چیزی است که Reddit در پیام‌هایی به ناظران درباره حذف تیم‌های نظارتی از جوامع بسته استناد می‌کند.

ناظران و کاربران Reddit از تصمیم Reddit برای دریافت مبلغ غیرمنطقی برای API خود و از جدول زمانی کوتاه 30 روزه ای که به توسعه دهندگان شخص ثالث برای پذیرش هزینه های API جدید داده شده است، ناراضی هستند.

کریستین سلیگ، توسعه‌دهنده آپولو، تصمیم گرفت که استفاده از API برای او سالانه 20 میلیون دلار هزینه داشته باشد، که باعث شد تصمیم بگیرد برنامه خود را در 30 ژوئن، یک روز قبل از شروع شارژ Reddit، تعطیل کند. از اول جولای، تعداد کمی از برنامه های شخص ثالث برای مشاهده محتوای Reddit وجود خواهد داشت که کاربران Reddit را به وب سایت Reddit یا برنامه Reddit سوق می دهد.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا