بررسی تخصصی

ویژگی فاصله صفحه نمایش آیفون در iOS 17 می تواند به کاهش خستگی چشم کمک کند

iOS 17 و iPadOS 17 دارای یک ویژگی جدید Screen Distance هستند که می تواند زمانی که آیفون یا آیپد را برای مدت طولانی نزدیک به چشمان خود نگه دارید، به شما هشدار می دهد. اپل می‌گوید که این ویژگی برای کمک به کاهش خطر نزدیک‌بینی در کودکان با تشویق عادات تماشای سالم طراحی شده است و به طور کلی می‌تواند به کاهش فشار چشم کمک کند.

فاصله صفحه نمایش آیفون iOS 17
Screen Distance را می توان در برنامه Settings در بخش Screen Time → Screen Distance روشن کرد و در همه مدل های iPhone و iPad Pro با Face ID در دسترس است. این ویژگی از همان دوربین TrueDepth استفاده می‌کند که به Face ID برای اندازه‌گیری فاصله بین صفحه و چشم‌های شما کمک می‌کند، و یک هشدار تمام صفحه از کاربران می‌خواهد دستگاه خود را پس از نزدیک‌تر از 12 اینچ نزدیک به چشمان خود برای مدت طولانی دورتر کنند. .

وقتی این ویژگی فعال شود، کاربران در صورت لزوم اخطار «آیفون خیلی نزدیک است» را دریافت خواهند کرد. پس از اینکه آیفون به یک فاصله امن منتقل شد، یک علامت چک روی صفحه ظاهر می‌شود و کاربران می‌توانند برای ادامه روی دکمه «ادامه» ضربه بزنند.

iOS 17 و iPadOS 17 اواخر امسال منتشر خواهند شد و در حال حاضر به صورت بتا برای کاربران دارای حساب توسعه دهنده اپل در دسترس هستند. دستگاه‌های سازگار با Screen Distance عبارتند از iPhone XS و جدیدتر، و مدل‌های 11 اینچی و 12.9 اینچی iPad Pro که در سال 2018 به بعد عرضه شدند. این ویژگی را می توان در هر زمان روشن یا خاموش کرد.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا