بررسی تخصصی

اپل با بهبود شرایط کاری برای کارمندان خرده‌فروشی در میان تلاش‌های اتحادیه‌ای موافقت کرد

گزارش ها حاکی از آن است که اپل در تلاش برای بهبود شرایط کاری، برنامه ریزی می کند تا برنامه های کارمندان در مکان های خرده فروشی را انعطاف پذیرتر کند بلومبرگ. این تغییرات در حالی اتفاق می‌افتد که کارمندان برخی از فروشگاه‌های اپل در تلاش برای عضویت در اتحادیه هستند.

اپل با بهبود شرایط کاری برای کارمندان خرده‌فروشی در میان تلاش‌های اتحادیه‌ای موافقت کرد
در آینده، اپل مطمئن خواهد شد که حداقل 12 ساعت بین هر شیفت کاری که یک کارمند باید انجام دهد، از حداقل 10 ساعت فعلی بیشتر است. کارمندان مجبور نخواهند بود بیش از سه روز در هفته از ساعت 8 شب گذشته کار کنند، مگر اینکه شیفت های دیروقت کار کنند.

کارمندان دیگر بیش از پنج روز متوالی کار نخواهند کرد، که نسبت به شش روز متوالی کاهش یافته است، اگرچه ممکن است در طول تعطیلات و عرضه محصولات جدید معافیت هایی وجود داشته باشد و کارمندان تمام وقت واجد شرایط یک روز تعطیل آخر هفته خواهند بود. برای هر دوره شش ماهه ای که کار می کنند.

کارگرانی که با آنها صحبت کردند بلومبرگ گفت که اپل قصد دارد این تغییرات زمان بندی را در ماه های آینده اعمال کند و علاوه بر مزایای جدیدی که در ماه فوریه معرفی می شود، خواهد بود. اپل در ماه فوریه تعداد روزهای مرخصی با حقوق در دسترس را افزایش داد، روزهای مرخصی بیشتری را ارائه کرد و مرخصی والدین را افزایش داد.

مکان‌های خرده‌فروشی اپل در ایالت واشنگتن، نیویورک، مریلند و آتلانتا گام‌هایی را در جهت عضویت در اتحادیه با کارمندانی برداشته‌اند که خواستار دستمزد بالاتر، زمان تعطیلات بیشتر، گزینه‌های بهتر بازنشستگی و سایر مزایا هستند، اما هیچ یک از این تلاش‌ها تا به امروز موفقیت‌آمیز نبوده است.

Deirdre O’Brien، رئیس خرده‌فروشی اپل در ماه می ویدیویی را برای کارمندان ارسال کرد تا آنها را از عضویت در اتحادیه منصرف کند. اوبراین در این ویدئو گفت: “این حق شماست که به یک اتحادیه بپیوندید – و به همان اندازه حق شماست که به اتحادیه نپیوندید.” او گفت که کارمندان باید “با طیف وسیعی از افراد و منابع مشورت کنند” تا درک کاملی از معنای “کار در اپل تحت یک توافق نامه چانه زنی جمعی” داشته باشند.

اوبراین گفت که اتحادیه، اجرای “تغییرات فوری و گسترده” را برای اپل دشوارتر می کند و می تواند “این کار را برای اپل سخت تر کند.” [Apple] برای رسیدگی به مواردی که کارکنان مطرح می کنند، سریع عمل کنند.

توجه: با توجه به ماهیت سیاسی یا اجتماعی بحث در مورد این موضوع، موضوع بحث در انجمن اخبار سیاسی ما قرار دارد. همه اعضای انجمن و بازدیدکنندگان سایت می توانند موضوع را مطالعه و دنبال کنند، اما ارسال پست به اعضای انجمن با حداقل 100 پست محدود می شود.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا