بررسی تخصصی

استانداردهای محرمانه اپل، تولید آیفون 14 را در هند پیچیده می کند

اپل تولید آیفون 14 را در هند حدود دو ماه پس از عرضه اولین موج دستگاه ها در خارج از چین آغاز می کند، زیرا شرکای سازنده تلاش می کنند تا عملیات پیچیده زنجیره تامین آیفون را برای اولین بار در کشور دیگری تکرار کنند.

قرص ساختگی آیفون 14 و سوراخ انگشت شست
بلومبرگ گزارش می دهد که اپل با تامین کنندگان همکاری می کند تا تولید در هند را افزایش دهد و “به گفته افراد آشنا، تاخیر در تولید آیفون جدید را از شش ماه به 9 ماه معمولی برای عرضه های قبلی کاهش دهد.”

با این حال، اپل و مونتاژکننده اصلی آیفون فاکسکان “در نهایت مشخص کرده اند که شروع همزمان در هند و چین در سال جاری واقع بینانه نیست، اگرچه این یک هدف بلندمدت باقی مانده است.”

گفته می‌شود که اپل در بحبوحه درگیری‌های این کشور با دولت ایالات متحده و قرنطینه‌های شدید که عملیات زنجیره تامین را مختل کرده است، به دنبال جایگزین‌هایی برای چین است. به همین منظور، فاکسکان گزارش می‌دهد که فرآیند ارسال قطعات از چین و مونتاژ دستگاه‌های آیفون 14 را در کارخانه خود در خارج از شهر چنای در جنوب هند بررسی کرده است.

جدا از موضوع گسترده سازماندهی هماهنگی بین صدها تامین کننده، یکی از چالش های بزرگی که سازنده با آن روبرو بوده است، یافتن راه هایی برای حفظ استانداردهای بالای اپل برای رازداری است.

گزارش‌ها حاکی از آن است که مدیران محلی در هند به احتمال «به طور کامل یکی از خطوط مونتاژ چندگانه فاکس‌کان، توقیف کارگران و بررسی دقیق همه راه‌های ممکن برای به خطر افتادن امنیت اطراف دستگاه» را بررسی کرده‌اند.

همچنین گفته می‌شود که اپل نگران مقامات گمرک هند است که اغلب بسته‌ها را باز می‌کنند تا بررسی کنند که آیا مواد وارداتی با اظهارنامه‌های آن‌ها مطابقت دارند یا خیر، که می‌تواند کنترل‌های سخت‌گیرانه محرمانه محصولات این شرکت را به خطر بیندازد.

با توجه به احتمال زیاد افشای اطلاعات و سایر چالش‌های عملیاتی، اپل و فاکس‌کان امسال تصمیم گرفته‌اند عرضه همزمان آن را در چین و هند ممنوع کنند و احتمالاً اولین مدل‌های آیفون 14 از هند در اواخر اکتبر یا نوامبر به پایان می‌رسد. انتشار سپتامبر.

اپل قصد دارد آیفون 14 را در روز چهارشنبه 7 سپتامبر معرفی کند و گفته می شود که کارکنان خرده فروشی در حال آماده شدن برای عرضه محصول جدید در روز جمعه 16 سپتامبر هستند که نشان می دهد مدل های جدید آیفون و اپل واچ می توانند در آن تاریخ عرضه شوند. اپل در نظر دارد در مجموع چهار مدل آیفون 14 شامل آیفون 14 6.1 اینچی، آیفون 14 مکس 6.7 اینچی، آیفون 14 پرو 6.1 اینچی و 14 پرو 14 اینچی 6.7 اینچی عرضه کند.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا