بررسی تخصصی

Apple Seeds نسخه کاندید macOS Ventura 13.1 را برای توسعه دهندگان منتشر کرد

اپل امروز نسخه کاندید انتشار به‌روزرسانی آتی macOS Ventura 13.1 را برای اهداف آزمایشی در اختیار توسعه‌دهندگان قرار داد و نسخه بتا کمتر از یک هفته پس از عرضه چهارمین نسخه بتا macOS Ventura 13.1 توسط اپل عرضه شد.

Ventura Macs دارای ویژگی زرد
توسعه دهندگان ثبت نام شده می توانند نسخه بتا را از طریق مرکز توسعه دهندگان اپل دانلود کنند و پس از نصب نمایه مناسب، بتا از طریق مکانیسم به روز رسانی نرم افزار در تنظیمات سیستم در دسترس خواهد بود.

آخرین به‌روزرسانی macOS 13.1، حفاظت از داده‌های پیشرفته را برای iCloud معرفی می‌کند که رمزگذاری سرتاسری را برای پشتیبان‌گیری iCloud، یادداشت‌ها، عکس‌ها، iCloud Drive، یادآوری‌ها، یادداشت‌های صوتی و موارد دیگر اضافه می‌کند. قابلیت رمزگذاری جدید در تمامی پلتفرم ها در دسترس است و با راه اندازی iOS 16.2، iPadOS 16.2 و macOS 13.1 در ایالات متحده معرفی خواهد شد.

با macOS Ventura‌ 13.1، اپل اپلیکیشن Freeform را معرفی کرد که هدف آن همکاری خلاقانه است. می‌توان از آن برای طوفان فکری، برنامه‌ریزی ایده‌ها، یادداشت کردن افکار، طراحی و سایر اهداف خلاقانه استفاده کرد. کاربران می‌توانند نقشه‌ها، یادداشت‌های چسبنده، اشکال، جعبه‌های متن، عکس‌ها، فیلم‌ها، فایل‌های PDF، پیوندها و سایر اسناد را وارد کنند و Freeform به عنوان یک بوم خالی عمل می‌کند. «تخته‌های آزاد» را می‌توان با افراد دیگر به اشتراک گذاشت و از طریق FaceTime در مورد آن بحث کرد و به‌روزرسانی‌های همه شرکت‌کنندگان در زمان واقعی برای همه همگام‌سازی می‌شوند.

macOS Ventura‌ 13.1 همچنین پشتیبانی از معماری به‌روزشده برنامه Home را ارائه می‌کند که عملکرد دستگاه‌های خانه هوشمند را بهبود می‌بخشد، با این ویژگی‌ها در iOS 16.2 و iPadOS 16.2 نیز موجود است.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا