بررسی تخصصی

Apple Seeds نسخه های کاندید iOS 16.2 و iPadOS 16.2 را منتشر کرد

اپل امروز نسخه‌های کاندید انتشار به‌روزرسانی‌های iOS 16.2 و iPadOS 16.2 را برای اهداف آزمایشی در اختیار توسعه‌دهندگان قرار داد، در حالی که نسخه‌های بتا کمتر از یک هفته پس از عرضه چهارمین نسخه بتا iOS 16.2 و iPadOS 16.2 توسط اپل عرضه شد.


توسعه دهندگان ثبت نام شده می توانند پروفایل های iOS 16.2 و iPadOS 16.2 را از مرکز توسعه دهندگان اپل دانلود کنند و پس از نصب، نسخه بتا از طریق هوا در دسترس است.

RC امروزی رمزگذاری سرتاسری را برای ویژگی‌های اضافی iCloud به ارمغان می‌آورد که این ویژگی با راه‌اندازی iOS 16.2 و iPadOS 16.2 در اختیار همه کاربران آمریکایی قرار می‌گیرد. محافظت از داده‌های پیشرفته برای iCloud، رمزگذاری سرتاسری را برای پشتیبان‌گیری iCloud، یادداشت‌ها، عکس‌ها، iCloud Drive و موارد دیگر اضافه می‌کند. با فعال بودن محافظت از داده‌های پیشرفته، تنها دسته‌های iCloud که تحت پوشش رمزگذاری سرتاسری قرار نمی‌گیرند شامل ایمیل، مخاطبین و تقویم iCloud می‌شوند.

iOS 16.2 و iPadOS 16.2 شامل برنامه Freeform هستند که می تواند برای یادداشت کردن یادداشت ها، طراحی، طراحی، ایده های طوفان فکری، ایجاد تابلوهای خلق و خو و موارد دیگر استفاده شود. چندین نفر می‌توانند روی یک برد Freeform کار کنند، با تغییرات همگام‌سازی شده برای همه شرکت‌کنندگان در زمان واقعی.

برای iPad، iPadOS 16.2 پشتیبانی از نمایشگر خارجی را به ویژگی چندوظیفه‌ای Stage Manager می‌آورد که امکان استفاده همزمان از هشت برنامه را فراهم می‌کند. پشتیبانی از نمایشگر خارجی برای مدل های M1 و M2 ‌iPad موجود است.

اپل معماری جدید اپلیکیشن Home را در iOS و iPadOS 16.2 اضافه کرده است که به گفته اپل برای ارائه عملکرد سریعتر و قابل اعتمادتر طراحی شده است، به خصوص در خانه هایی که لوازم جانبی خانه های هوشمند زیادی دارند. معماری جدید به نرم افزار بتای HomePod 16.2 نیاز دارد و باعث می شود که برنامه Home با دستگاه های به روز شده به iOS 16.2، iPadOS 16.2 یا macOS Ventura 13.1 کار نکند.

ویژگی Find My iPhone به امدادگران کمک می کند تا قربانی تصادف خودرو را پیدا کنند
>

تماس‌های غیرعمدی SOS اضطراری را می‌توان در iOS 16.2 به اپل گزارش داد، ویجت Sleep جدید وجود دارد، امتیازات ورزشی زنده برای برنامه تلویزیون بازگشته است، تغییراتی در نمایش همیشه در آیفون 14 پرو و ​​موارد دیگر وجود دارد، با جزئیات کامل موجود در راهنمای ویژگی های iOS 16.2 ما. یادداشت‌های انتشار کامل اپل برای به‌روزرسانی در زیر آمده است:

فرم رایگان
– Freeform یک برنامه جدید برای کار خلاقانه با دوستان یا همکاران در Mac، iPad و iPhone است
– بوم قابل انعطاف به شما امکان می دهد فایل ها، تصاویر، چسب ها و موارد دیگر را اضافه کنید
ابزارهای طراحی به شما این امکان را می دهند که با انگشت خود هر نقطه از بوم را ترسیم کنید

اپل موزیک بخوان
– روشی جدید برای خواندن همراه با میلیون ها آهنگ مورد علاقه خود در Apple Music
– آوازهای کاملاً قابل تنظیم به شما امکان می دهند با هنرمند اصلی دوئت کنید، به صورت انفرادی بخوانید یا آن را مخلوط کنید
– اشعار بیت به بیت که به تازگی بهبود یافته است، دنبال کردن همراه با موسیقی را آسان تر می کند

حفاظت از داده های پیشرفته برای iCloud
گزینه جدید تعداد کل دسته‌های داده‌های iCloud را که با استفاده از رمزگذاری سرتاسر محافظت می‌شوند، به ۲۳ مورد افزایش می‌دهد – از جمله پشتیبان‌گیری iCloud، یادداشت‌ها و عکس‌ها – از اطلاعات شما حتی در صورت نقض داده در فضای ابری محافظت می‌کند.

صفحه قفل
– تنظیمات جدید به شما این امکان را می دهد که وقتی صفحه نمایش همیشه روشن در آیفون 14 پرو و ​​آیفون 14 پرو مکس فعال است، تصویر زمینه یا اعلان ها را مخفی کنید.
– ویجت Sleep به شما امکان می دهد جدیدترین داده های خواب خود را مشاهده کنید
– ویجت داروها به شما امکان می دهد یادآورها را مشاهده کنید و به سرعت به برنامه خود دسترسی پیدا کنید

مرکز بازی
– پشتیبانی از SharePlay در Game Center برای بازی های چند نفره، بنابراین می توانید با افرادی که در تماس FaceTime با آنها هستید بازی کنید.
– Activity Widget به شما امکان می دهد مستقیماً از صفحه اصلی خود ببینید که دوستانتان در بازی ها چه می کنند و به آنها دست می یابند.

اپل تی وی
– Live Activities for Apple TV به شما امکان می دهد تیم های مورد علاقه خود را با امتیازهای زنده مستقیماً در صفحه قفل یا در Dynamic Island در iPhone 14 Pro و iPhone 14 Pro Max دنبال کنید.

صفحه اصلی
– قابلیت اطمینان و کارایی ارتباط بین لوازم جانبی خانه هوشمند شما و دستگاه های اپل بهبود یافته است

این به روز رسانی همچنین شامل بهبودها و رفع اشکالات زیر است:
– جستجوی بهبودیافته در پیام‌ها به شما امکان می‌دهد عکس‌ها را بر اساس محتوای آنها، مانند سگ، ماشین، شخص یا متن پیدا کنید.
– تنظیمات غیرفعال کردن Hide IP Address کاربران iCloud Private Relay را قادر می سازد تا به طور موقت سرویس یک سایت خاص را در Safari غیرفعال کنند.
– مقالات خبری در آب و هوا اطلاعات مربوط به آب و هوا را در آن مکان نمایش می دهند
– نشانگرهای شرکت‌کننده در یادداشت‌ها به شما امکان می‌دهند تا زمانی که دیگران در یادداشت مشترک به‌روزرسانی می‌کنند، نشانگرهای زنده را ببینید.
– AirDrop اکنون به طور خودکار پس از 10 دقیقه به مخاطبین باز می گردد تا از درخواست های ناخواسته برای دریافت محتوا جلوگیری کند.
– بهینه سازی Crash Detection در مدل های iPhone 14 و iPhone 14 Pro
– رفع مشکلی که باعث می‌شود برخی یادداشت‌ها پس از انجام به‌روزرسانی‌ها با iCloud همگام نشوند

برخی از ویژگی ها ممکن است برای همه مناطق یا در همه دستگاه های اپل در دسترس نباشد. برای اطلاع از محتوای امنیتی به‌روزرسانی‌های نرم‌افزار اپل، لطفاً از این وب‌سایت دیدن کنید:

انتظار می رود iOS 16.2 در اواسط دسامبر منتشر شود.

اپل واچ سری 8 ممکن است بتواند تشخیص دهد که آیا تب دارید یا خیر
>
Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا