بررسی تخصصی

پیش‌نمایش اپل از ویژگی‌های امنیتی جدید iMessage و Apple ID که در سال 2023 ارائه می‌شوند

علاوه بر گسترش رمزگذاری سرتاسر به بسیاری از دسته‌های داده‌های iCloud به صورت اختیاری، اپل امروز دو ویژگی امنیتی جدید دیگر را نیز معرفی کرد که برای محافظت در برابر تهدیدات داده‌های کاربر در فضای ابری طراحی شده‌اند.

تأیید کلید تماس با iMessage

اپل می‌گوید که کلیدهای امنیتی و تأیید کلید تماس جدید iMessage برای ویژگی‌های Apple ID به صورت جهانی در آیفون و سایر دستگاه‌ها در سال 2023 در دسترس خواهند بود.

تأیید کلید تماس iMessage به کاربرانی که با «تهدیدات دیجیتالی فوق‌العاده» مواجه هستند، مانند روزنامه‌نگاران، فعالان حقوق بشر و مقامات دولتی این امکان را می‌دهد تا بررسی کنند که فقط با افرادی که قصد دارند پیام ارسال می‌کنند. در مکالمات بین کاربرانی که تأیید کلید تماس iMessage را فعال کرده‌اند، در صورتی که یک مهاجم تحت حمایت دولت یا سایر عوامل مخرب موفق شود سرورهای ابری را نقض کند و دستگاه خود را برای استراق سمع مکالمه وارد کند، به کاربران هشدار داده می‌شود.

به عنوان یک لایه امنیتی اضافی، کاربران تأیید کلید تماس iMessage می‌توانند یک کد تأیید تماس را شخصاً، در FaceTime یا از طریق تماس ایمن دیگری مقایسه کنند تا تأیید کنند که فقط با افرادی که قصد دارند در ارتباط هستند.

Apple advanced security Security Keys screen Feature - پیش‌نمایش اپل از ویژگی‌های امنیتی جدید iMessage و Apple ID که در سال 2023 ارائه می‌شوند

کلیدهای امنیتی برای Apple ID

دوم، کلیدهای امنیتی برای Apple ID به کاربران این امکان را می دهد که از کلیدهای امنیتی فیزیکی شخص ثالث برای محافظت بیشتر از حساب خود استفاده کنند. برای کاربرانی که این ویژگی را فعال می‌کنند، کلیدهای امنیتی با نیاز به کلید امنیتی سخت‌افزاری به‌عنوان یکی از دو عامل به جای کد احراز هویت، احراز هویت دو مرحله‌ای اپل را تقویت می‌کنند.

اپل پس از انتشار iOS 15.6، امضای iOS 15.5 را متوقف کرد، دیگر امکان کاهش آن وجود ندارد
>

اپل می‌گوید: «تیم‌های امنیتی ما به‌طور خستگی‌ناپذیر برای ایمن نگه‌داشتن داده‌های کاربران کار می‌کنند و با تأیید کلید تماس iMessage، کلیدهای امنیتی و حفاظت پیشرفته داده برای iCloud، کاربران سه ابزار جدید قدرتمند برای محافظت بیشتر از حساس‌ترین داده‌ها و ارتباطات خود خواهند داشت». کریگ فدریگی، رئیس مهندسی نرم افزار

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا