بررسی تخصصی

آزمایش برنامه خود تعمیر اپل با تعمیر باتری آیفون 12 مینی

اپل هفته گذشته راه اندازی یک برنامه جدید Self Repair را اعلام کرد که به دارندگان آیفون 12، آیفون 13 و آیفون SE این امکان را می دهد تا با استفاده از کتابچه های راهنما، ابزارها و قطعات جایگزینی که مستقیماً از اپل تهیه می شوند، دستگاه های خود را به تنهایی تعمیر کنند.

ما کنجکاو بودیم که برنامه Self Service Repair چگونه کار می کند و چگونه آن را با سادگی ارائه یک محصول برای تعمیر به اپل مقایسه می کند. MacRumors فیلمبردار دن باربرا یک کیت تعمیر برای تعویض باتری آیفون 12 مینی خود سفارش می دهد.

تعمیر سلف سرویس آیفون 1
دن خودش را برعکس یک دست‌کار توصیف می‌کند و قبلاً هیچ‌وقت تعمیر آیفون انجام نداده است، بنابراین فکر کردیم که او نماینده کاملی از مصرف‌کننده‌های معمولی است که فقط می‌خواهند با انجام تعمیرات DIY کمی پول پس انداز کنند.

کیت تعمیر سلف سرویس آیفون


برای شروع، در روزی که برنامه پخش شد، کیت و اجزایی را سفارش دادیم و مدت زیادی بعد آن را دریافت نکردیم، بنابراین زمان برگشت برای آنچه نیاز داشتیم نسبتاً سریع بود. شایان ذکر است که برای اکثر تعمیرات، شما به قطعات نیاز دارید و کیت تعمیر اپل. کیت تعمیر در دو بسته مجزا عرضه می شود و وزن دو جعبه آن 79 پوند است. یک هفته قبل از ارسال مجدد آن از طریق UPS، آن را دریافت می کنید، در غیر این صورت اپل 1300 دلار از شما دریافت می کند.

تعمیر سلف سرویس آیفون 2


این ناخوشایند است که مجبور باشید با یک کیت تعمیر 40 پوندی و یک کیت تعمیر 30 پوندی دوم سر و کار داشته باشید، بنابراین این یک نکته منفی است. 49 دلار برای دریافت کیت و 70.99 دلار برای بسته باتری مینی آیفون 12 هزینه دارد، اگرچه برای ارسال قطعات قدیمی، 24.15 دلار پس می‌گیرید.

تعمیر سلف سرویس آیفون 3


این بدان معناست که برای تعویض باتری در آیفون 12 مینی در مجموع 95.84 دلار هزینه دارد، و در مقایسه با تعویض آن توسط اپل، 69 دلار هزینه دارد، بنابراین انجام آن تعمیر به تنهایی مقرون به صرفه نیست.

توجه داشته باشید که می توانید قطعات را به تنهایی و بدون کیت ابزار سفارش دهید، اما دفترچه راهنمای تعمیرات اپل به کاربران دستور می دهد که از ابزارهایی در کیت استفاده کنند که در غیر این صورت در دسترس نبودند، مانند پرس باتری طراحی شده توسط اپل.

تعمیر سلف سرویس آیفون 4


شما می توانید همه ابزارها را به صورت جداگانه خریداری کنید تا آنها را برای تعمیر در دسترس داشته باشید، اما قطعات اپل گران هستند. یک پرس باتری 115 دلار، یک درایور گشتاور 99 دلار، یک جیب حذف صفحه نمایش گرم 116 دلار، و یک پرس نمایشگر 216 دلار است، و همه اینها طبق دفترچه راهنمای تعمیر اپل برای حذف باتری مورد نیاز است.

تعمیر سلف سرویس آیفون 5


برای کسی که می‌خواهد یک بار تعمیر کند استفاده از هر چیزی به جز کیت اجاره مقرون به صرفه نیست، اگرچه برخی از خریدهای جداگانه قطعات برای فروشگاه‌های تعمیر که می‌خواهند ابزارهای طراحی شده توسط اپل را در اختیار داشته باشند، منطقی است.

در مورد فرآیند تعمیر واقعی، دن آن را حتی با دستورالعمل ها و ابزارهای اپل دشوار می دانست. ورود به آن ناامیدکننده بود، و قطعاتی مانند موچین و دستکش محافظ حرارتی که در دفترچه مورد نیاز بود در کیت گم شده بود.

تعمیر سلف سرویس آیفون 6


دن نیاز داشت در دو نوبت جداگانه به فروشگاه برود تا مواد بیشتری تهیه کند و به همین دلیل، تعمیر بیشتر روز را به خود اختصاص داد. کار با چسب زمان بر بود و تقریباً خود ترمیم را متوقف کرد.

تعمیر سلف سرویس آیفون 7


به طور کلی، برای افراد عادی، احتمالا بهتر است گوشی خود را برای تعمیر به یک متخصص ببرید تا اینکه خودتان آن را تعمیر کنید. این امر به ویژه در مورد تعمیرات چیزهایی مانند باتری و نمایشگر که معمولاً برای تعویض اپل ارزان‌تر هستند، صادق است.

تعمیر سلف سرویس آیفون 8


اگر احساس شجاعت می کنید، اگر به دوربین، موتور Taptic یا تعمیر بلندگو نیاز دارید، می توانید مقداری پول پس انداز کنید، اما مطمئن شوید که دفترچه راهنما را مطالعه کرده و بدانید که در چه کاری هستید. ارزش تماشای ویدیوی کامل دان در بالا را دارد تا تصویر کاملی از روند تعمیر و آنچه در آن دخیل است به دست آورید.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا