بررسی تخصصی

پرزیدنت بایدن از کارمندان اپل در مریلند به خاطر اتحادشان تمجید کرد

جو بایدن، رئیس‌جمهور ایالات متحده صبح امروز گفت که به کارمندان اپل در مریلند که در آخر هفته به اتحادیه شدن رای دادند، افتخار می‌کند. رویترز. اگرچه سایر مکان‌های خرده‌فروشی اپل درباره اتحادیه‌سازی بحث می‌کنند، کارمندان مریلند اولین خرده‌فروشی‌های اپل هستند که در ایالات متحده عضو اتحادیه می‌شوند.

پرزیدنت بایدن از کارمندان اپل در مریلند به خاطر اتحادشان تمجید کرد
بایدن به خبرنگاران گفت: «کارگران حق دارند تعیین کنند که تحت چه شرایطی کار کنند یا کار نکنند. وی در ادامه با اشاره به اتحادیه سازی گفت: وضعیت همه بهتر است، از جمله محصول نهایی بهتر است.

بیش از 100 کارمند در فروشگاه اپل در تاوسون، مریلند در رای گیری اتحادیه شرکت کردند که از چهارشنبه گذشته تا شنبه گذشته برگزار شد. 65 کارمند به عضویت در اتحادیه ماشین سازان رای دادند، در حالی که 33 نفر مخالف پیوستن به اتحادیه بودند. هیئت ملی روابط کار باید آراء را تأیید کند، روندی که ممکن است حدود یک هفته طول بکشد و سپس اپل مذاکرات را با اتحادیه آغاز خواهد کرد.

هدف کارکنان فروشگاه اپل مریلند بهبود حقوق و شرایط کاری است. سازمان‌دهندگان تاوسون در نامه‌ای به تیم کوک، مدیر عامل اپل، گفتند: تصمیم برای تشکیل اتحادیه مربوط به این است که ما کارگران به حقوقی دسترسی پیدا کنیم که در حال حاضر نداریم.

اپل با تلاش‌های اتحادیه‌سازی مخالفت کرده است، اما رای اتحادیه‌سازی فروشگاه مریلند می‌تواند فروشگاه‌هایی را که درباره اتحادیه‌سازی بحث می‌کنند تشویق کند تا ادامه دهند. در ماه مه، Deirdre O’Brien، رئیس خرده‌فروشی اپل قصد داشت از طریق ویدئویی که برای خرده‌فروشی‌ها ارسال شده بود، تلاش‌های اتحادیه‌سازی کارکنان را خنثی کند.

اوبراین گفت که اتحادیه، اجرای “تغییرات فوری و گسترده” را برای اپل دشوارتر می کند و می تواند “این کار را برای اپل سخت تر کند.” [Apple] برای رسیدگی به مواردی که کارکنان مطرح می کنند، سریع عمل کنند.

در میان تلاش های اتحادیه، اپل گفت که شرایط کاری را برای کارمندان خرده فروشی بهبود می بخشد. اپل قصد دارد اطمینان حاصل کند که حداقل 12 ساعت بین هر شیفت کاری که یک کارمند باید انجام دهد، از حداقل 10 ساعت فعلی بیشتر است. کارمندان مجبور نخواهند بود بیش از سه روز در هفته از ساعت 8 شب کار کنند، مگر اینکه در شیفت های دیروقت کار کنند، و دیگر برنامه ریزی نمی شود که بیش از پنج روز متوالی کار کنند، مگر در تعطیلات و عرضه محصولات اصلی.

اپل در ماه فوریه همچنین تعداد روزهای مرخصی با حقوق موجود را افزایش داد، شروع به ارائه روزهای تعطیلات بیشتر کرد و زمان مرخصی والدین را افزایش داد. شعبه‌های خرده‌فروشی اپل در ایالت واشنگتن، نیویورک و آتلانتا نیز گام‌هایی به سوی اتحادیه‌سازی برداشته‌اند و کارمندان خواستار دستمزد بالاتر، گزینه‌های بازنشستگی بهتر و زمان بیشتری برای تعطیلات هستند.

توجه: با توجه به ماهیت سیاسی یا اجتماعی بحث در مورد این موضوع، موضوع بحث در انجمن اخبار سیاسی ما قرار دارد. همه اعضای انجمن و بازدیدکنندگان سایت می توانند موضوع را مطالعه و دنبال کنند، اما ارسال پست به اعضای انجمن با حداقل 100 پست محدود می شود.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا