بررسی تخصصی

تامین‌کننده اپل Pegatron گزارش‌های مربوط به مسدود کردن ارسال‌ها توسط چین را تکذیب کرد

پگاترون، تامین کننده اپل، گزارش های رسانه ها مبنی بر اینکه محموله ها به و از کارخانه هایش در چین برای بررسی دقیق توسط مقامات گمرک چینی، پس از دیدار یکی از مدیران شرکت پگاترون با نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا (از طریق دیجی تایمز).

لوگوی پگاترون کوچک است
این شرکت در پرونده ای در بورس اوراق بهادار تایوان نشان داد که تولید آیفون در سایت های مستقر در چین به طور عادی ادامه دارد و محموله ها تحت تأثیر قرار نگرفته است.

این گزارش ها پس از آن منتشر شد که جیسون چنگ، نایب رئیس پگاترون، روز چهارشنبه با پلوسی در یک ناهار که توسط رئیس جمهور تایوان، تسای اینگ ون، برگزار شد، ملاقات کرد. بنا بر گزارش ها، موریس چانگ، بنیانگذار TSMC و رئیس، مارک لیو، نیز در میان مهمانان حضور داشتند.

سفر پلوسی به تایوان خشم دولت چین را برانگیخته است، زیرا این جزیره را به عنوان یک استان جدا شده می بیند که در نهایت بخشی از کشور خواهد شد، علیرغم اینکه بسیاری از مردم تایوانی جزیره خودمختار خود را کشوری جداگانه می دانند.

در پاسخ به این بازدید، چین در حال حاضر در حال انجام مانورهای نظامی با آتش واقعی در داخل و اطراف تنگه تایوان است که برخی از هواپیماها و کشتی‌های دریایی از خط میانه عبور کرده‌اند، مرزی غیررسمی اما زمانی عمدتاً رعایت شده بود که تایوان و چین را از هم جدا می‌کند. . رسانه‌های چین روز جمعه گزارش دادند که موشک‌های این کشور در آخرین رزمایش‌های تایوان به پرواز درآمدند.

پگاترون دومین تولیدکننده بزرگ الکترونیک قراردادی تایوانی و مونتاژکننده آیفون پس از فاکسکان است، در حالی که TSMC تنها تامین کننده تراشه های سیلیکونی سفارشی اپل و با ارزش ترین شرکت نیمه هادی جهان است. هر سه شرکت در چین کارخانه دارند.

اپل در تلاش است تا زنجیره تامین خود را در خارج از چین متنوع کند تا وابستگی خود را به این کشور کاهش دهد و تاثیر ناآرامی های ژئوپلیتیکی را کاهش دهد، ویتنام و اخیراً هند به عنوان مکان های مهم برای گسترش زنجیره تامین و سرمایه گذاری ظاهر شده اند.

به روز رسانی: نیکی گزارش‌ها حاکی از آن است که اپل در روز جمعه از تامین‌کنندگان خواسته است تا اطمینان حاصل کنند که محموله‌های تایوان به چین کاملاً با مقررات گمرکی چین مطابقت دارد، که بیان می‌کند قطعات و اجزای ساخت تایوانی باید دارای برچسب تولید شده در «تایوان، چین» یا «چین تایپه» باشند. زبانی که نشان می دهد این جزیره بخشی از چین است.

توجه: با توجه به ماهیت سیاسی یا اجتماعی بحث در مورد این موضوع، موضوع بحث در انجمن اخبار سیاسی ما قرار دارد. همه اعضای انجمن و بازدیدکنندگان سایت می توانند موضوع را مطالعه و دنبال کنند، اما ارسال پست به اعضای انجمن با حداقل 100 پست محدود می شود.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا