بررسی تخصصی

آیفون 14 مکس هفته ها عقب تر از برنامه گزارش شده است

به گفته جف پو، تحلیلگر Haitong International Securities، آیفون 14 مکس در حال حاضر حدود سه هفته از برنامه عقب افتاده است.

پوشک نمایشگر iphone 13 pro max
دیروز، نیکی آسیا گزارش داد که حداقل یکی از مدل‌های آیفون 14 به دلیل تأثیر قفل‌ها بر زنجیره‌های تامین اپل در چین سه هفته عقب مانده است، اما مشخص نیست که این مربوط به کدام مدل آیفون 14 است. اکنون، Pu توضیح داده است که مدل مورد بحث، آیفون 14 مکس، آیفون آینده اپل است که انتظار می‌رود صفحه نمایش بزرگ‌تر و 6.7 اینچی را به خط تلفن‌های غیر پرو خود بیاورد.

Pu توضیح داد که تاخیر برای آیفون 14 مکس به طور خاص به دلیل توقف تولید Pegatron در آخرین قرنطینه شانگهای است. انتظار نمی‌رود که آیفون ۱۴ مکس تا اواخر آگوست وارد تولید انبوه شود، احتمالاً تنها چند هفته قبل از رونمایی از سری جدید آیفون در رویداد سپتامبر اپل.

در حال حاضر، طبق گفته‌ها، هر چهار مدل آیفون 14 در مرحله توسعه آزمایش تایید مهندسی (EVT) قرار دارند. نیکیمنابع به طور معمول، تمام مدل‌های جدید آیفون، EVT را تکمیل می‌کنند و تا پایان ژوئن به مرحله تأیید می‌روند. پس از مرحله توسعه آیفون‌های جدید، مونتاژکنندگان اصلی اپل، فاکسکان و پگاترون، وارد مرحله‌ای به نام معرفی محصول جدید (NPI) می‌شوند که طی آن فرآیند تولید برای جدیدترین طرح‌ها ترسیم می‌شود. NPI قبل از شروع تولید انبوه توسط چندین فرآیند تأیید نهایی دنبال می شود.

طبق گفته Pu، آیفون 14، آیفون 14 پرو و ​​آیفون 14 پرو مکس هنوز در برنامه هستند تا در اوایل آگوست، چند هفته قبل از آیفون 14 مکس، به تولید انبوه برسند. مشخص نیست که آیا این تأخیر به معنای دیرتر تحویل آیفون ۱۴ مکس نسبت به سایر مدل‌های آیفون ۱۴ است یا صرفاً در زمان عرضه با کمبود عرضه می‌شود. نیکیمنابع اعلام کردند که بازه زمانی همچنان به میزان سرعت بخشیدن به روند توسعه آیفون 14 مکس بستگی دارد.

طبق گزارش‌ها، اپل به تامین‌کنندگان گفته است تا تلاش‌های توسعه محصول را تسریع کنند تا زمان از دست رفته را جبران کنند، قبل از اینکه تأخیر بر زمان‌بندی تولید معمولی تأثیر بگذارد، که می‌تواند به طور گسترده‌تری بر حجم تولید اولیه سری آیفون 14 تأثیر بگذارد. به طور مشابه، اوایل این ماه مشخص شد که اپل به فاکسکان گفته است که استخدام کارگران برای مونتاژ مدل‌های آیفون 14 را زودتر از حد معمول آغاز کند، زیرا این نگرانی وجود دارد که قرنطینه‌های چین ممکن است منجر به کمبود عرضه یا تاخیر در اواخر سال شود.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا