بررسی تخصصی

مک های رومیزی جدید با تراشه های M2 Ultra و M2 Max می توانند اولین WWDC را ببینند

اپل در حال آزمایش دو مک دسکتاپ مجهز به تراشه‌های M2 Max و ‌M2 Ultra است. بلومبرگمارک گورمن. تراشه M2 Max اولین بار در ژانویه با عرضه مدل‌های 14 و 16 اینچی مک‌بوک پرو 2023 عرضه شد، اما تراشه M2 Ultra جدید است و جایگزین تراشه M1 Ultra خواهد شد که اپل در مک استودیو از آن استفاده می‌کند.

مک استودیو صورتی
گورمن نمی‌داند که کدام مک‌های خاصی از این تراشه‌ها استفاده می‌کنند، اما این دستگاه‌ها در داخل با عنوان «Mac 14،13» و «Mac 14،14» برچسب‌گذاری شده‌اند. شایعات قبلی حاکی از آن بود که مک پرو سیلیکونی اصلاح شده اپل می تواند شامل تراشه ‎M2‎ Ultra باشد، ‎Mac Pro که اپل در حال توسعه آن است در داخل با عنوان “14،8” برچسب گذاری شده است، بنابراین ماشین های دسکتاپ در حال آزمایش احتمالاً چیز دیگری هستند، شاید نسخه های جدید. از استودیو مک. اپل همچنین روی آی‌مک‌های جدید کار می‌کند، اما انتظار می‌رود این دستگاه‌ها دارای تراشه‌های M3 باشند.

در ماه آوریل، گورمن گفت که دستگاه‌های به‌روزرسانی‌شده مک استودیو برای عرضه در آینده برنامه‌ریزی شده‌اند، اما او همچنین گفت بعید است که اپل نسخه‌ای از مک استودیو را با تراشه M2 Ultra عرضه کند، زیرا به همان اندازه قدرتمند است. مک پرو آینده، به مشتریان دلیل کمی برای انتخاب مک پرو می دهد.

اولین دستگاهی که اپل در حال آزمایش آن بوده است شامل تراشه M2‌ Max با هشت هسته با کارایی بالا، چهار هسته کارآمد، یک پردازنده گرافیکی 30 هسته‌ای و 96 گیگابایت رم است. این تراشه همان تراشه ای است که در نسخه M2 مکس مک بوک پرو 16 اینچی وجود دارد.

دستگاه دوم دارای تراشه M2 Ultra با CPU 24 هسته‌ای (16 هسته با کارایی بالا و 8 هسته کارآمد) و GPU 60 هسته‌ای است، اگرچه اطلاعات قبلی نشان می‌دهد که تراشه‌های M2 Ultra می‌توانند تا یک GPU 76 هسته‌ای داشته باشند. پیکربندی های مختلف دارای 64 گیگابایت، 128 گیگابایت و 192 گیگابایت رم هستند.

اپل این مک های جدید را درست قبل از WWDC آزمایش می کند و گورمن می گوید که انتظار دارد چندین مک در این رویداد معرفی شود. یکی از آنها مک بوک ایر 15 اینچی خواهد بود، اما نمی دانیم کدام مک های دیگر ممکن است ظاهر شوند. گورمن از معرفی این مک‌های جدید با تراشه‌های M2‌ Max و ‌M2 Ultra در WWDC خودداری می‌کند، اما به نظر می‌رسد یک احتمال متمایز است.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا