بررسی تخصصی

اپل در حال آزمایش ویژگی جدید آیفون «Tap to Pay» در مرکز بازدیدکنندگان اپل پارک است

اپل در ماه فوریه یک ویژگی جدید «Tap to Pay on iPhone» را معرفی کرد که به آیفون‌های سازگار اجازه می‌دهد بدون نیاز به سخت‌افزار اضافی، پرداخت‌های غیرتماسی را بپذیرند، و مشخص شد که اپل در حال آزمایش این ویژگی در مرکز بازدیدکنندگان Apple Park در کوپرتینو، کالیفرنیا است.

اپل برای پرداخت آیفون ضربه بزنید
به عنوان ویدیوی توییت شده در زیر نشان داده شده است، Tap to Pay به کارمند خرده‌فروش اجازه می‌دهد تا با استفاده از هیچ چیزی جز ‌iPhone، یک پرداخت بدون تماس Apple Pay از مشتری دریافت کند – بدون نیاز به پایانه پرداخت.

هنگامی که این ویژگی در اواخر سال جاری در ایالات متحده راه اندازی شود، تاجران همچنین می توانند پرداخت ها را با استفاده از کارت های اعتباری و نقدی بدون تماس، همراه با سایر کیف پول های دیجیتال، بدون نیاز به سخت افزار اضافی فراتر از یک آیفون مجهز به NFC برای پردازش پرداخت، بپذیرند. این به کسب‌وکارهای کوچک امکان می‌دهد پرداخت‌های بدون تماس را از طریق برنامه‌های iOS پشتیبانی‌شده با iPhone XS یا جدیدتر بپذیرند.

در حال حاضر، تاجرانی که پرداخت‌های بدون تماس را روی آیفون می‌پذیرند، باید به سخت‌افزار اضافی مانند Square Reader که در مدل‌های مختلف که به‌صورت بی‌سیم کار می‌کنند یا به کانکتور لایتنینگ یا جک هدفون آیفون وصل می‌شوند، تکیه کنند.

هنگامی که اپل برای اولین بار Tap to Pay را معرفی کرد، Stripe به عنوان تنها شریک معرفی شد، اما اپل از آن زمان به عنوان شریک دیگر، شرکت پردازش پرداخت هلندی Adyen، توسعه داده است.

Adyen با مشتریان سازمانی و پلتفرم‌های تجاری شامل Lightspeed Commerce و NewStore کار خواهد کرد و تعداد کسب‌وکارهایی را که می‌توانند از Tap to Pay استفاده کنند، افزایش می‌دهد.

اپل هنوز تاریخ مشخصی برای انتشار Tap to Pay ارائه نکرده است، اما با توجه به اینکه Adyen ماه گذشته اضافه شد و اپل به طور فعال این ویژگی را حداقل در یکی از مکان‌های خرده‌فروشی خود آزمایش می‌کند، می‌توانیم شاهد عرضه در ایالات متحده در آینده نزدیک باشیم. یک عرضه جهانی احتمالاً خیلی عقب نیست.

5/5 - (1 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا