بررسی تخصصی

اپل تهدید کرد که FaceTime و iMessage را در بریتانیا به دلیل تغییرات پیشنهادی در قانون نظارت بر این کشور خواهد کشید.

اپل می‌گوید اگر برنامه‌ای برای اصلاح قوانین نظارتی که شرکت‌های فناوری را ملزم می‌کند تغییرات اساسی در امنیت و حریم خصوصی انجام دهند، سرویس‌هایی از جمله FaceTime و iMessage را در بریتانیا حذف خواهد کرد (از طریق اخبار بی بی سی).

استخدام های خیابانی Apple Regent
دولت بریتانیا در حال برنامه‌ریزی برای به‌روزرسانی قانون اختیارات تحقیق (IPA) است که در سال 2016 اجرایی شد. قانون پارلمان به وزارت کشور بریتانیا اجازه می‌دهد تا شرکت‌های فناوری را مجبور کند که ویژگی‌های امنیتی مانند رمزگذاری سرتاسر را بدون اطلاع عموم غیرفعال کنند. IPA همچنین ذخیره سوابق مرور اینترنت را امکان پذیر می کند و اجازه جمع آوری انبوه داده های شخصی در بریتانیا را می دهد. به دلیل محرمانه بودن این خواسته ها، اطلاعات کمی در مورد تعداد صادر شده و رعایت آنها وجود دارد.

در حال حاضر، این فرآیند شامل نظارت مستقل از طریق فرآیند بررسی است و شرکت‌های فناوری می‌توانند قبل از اینکه مجبور به رعایت آن شوند، درخواست تجدید نظر کنند. بر اساس به‌روزرسانی پیشنهادی IPA، غیرفعال کردن ویژگی‌های امنیتی بدون اطلاع عموم باید فوری باشد.

دولت بریتانیا یک فرآیند مشورتی هشت هفته ای را در مورد اصلاحات پیشنهادی IPA آغاز کرد و اپل سندی 9 صفحه ای ارائه کرده است که بسیاری از تغییرات را محکوم می کند. این شرکت با الزام اطلاع‌رسانی به وزارت خانه در مورد هرگونه تغییر در ویژگی‌های امنیتی محصول قبل از انتشار، الزام شرکت‌های غیر بریتانیایی برای پیروی از تغییراتی که روی محصول آنها در سطح جهانی تأثیر می‌گذارد، و در صورت دریافت درخواستی برای غیرفعال کردن یا مسدود کردن یک ویژگی از وزارت خانه بدون بررسی یا فرآیند تجدیدنظر، فوراً اقدام کند.

اپل همچنین تاکید کرد که برخی از تغییرات درخواستی در ویژگی‌ها نیاز به به‌روزرسانی نرم‌افزاری دارند، بنابراین بدون اطلاع عمومی قابل اجرا نیستند. اپل ادعا می کند که این پیشنهادها “یک تهدید جدی و مستقیم برای امنیت داده ها و حریم خصوصی اطلاعات” است که بر افراد خارج از بریتانیا تأثیر می گذارد.

این شرکت اضافه کرد که تغییراتی در ویژگی‌های امنیتی به‌طور خاص برای یک کشور ایجاد نمی‌کند که یک محصول را برای همه کاربران تضعیف می‌کند و نشان می‌دهد که در صورت ادامه اصلاحات، سرویس‌هایی مانند FaceTime و iMessage به سادگی در بریتانیا حذف خواهند شد.

اپل، واتس‌اپ و سیگنال همچنین با بند لایحه ایمنی آنلاین پیشنهادی بریتانیا که به تنظیم‌کننده ارتباطات این کشور اجازه می‌دهد شرکت‌ها را ملزم به نصب فناوری برای اسکن CSAM در برنامه‌های پیام‌رسانی رمزگذاری‌شده و سایر سرویس‌ها کنند، مخالف هستند. سیگنال تهدید کرده است که بریتانیا را بر سر این موضوع ترک خواهد کرد.

توجه: با توجه به ماهیت سیاسی یا اجتماعی بحث در مورد این موضوع، موضوع بحث در انجمن اخبار سیاسی ما قرار دارد. همه اعضای انجمن و بازدیدکنندگان سایت می توانند موضوع را مطالعه و دنبال کنند، اما ارسال پست به اعضای انجمن با حداقل 100 پست محدود می شود.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا