بررسی تخصصی

اپل استاندارد پیام‌رسانی RCS را برای همکاری بهتر با دستگاه‌های اندرویدی اتخاذ می‌کند

پس از سال‌ها متقاعد کردن گوگل، اپل قصد دارد از استاندارد خدمات ارتباطی غنی (RCS) استفاده کند. سخنگوی اپل گفت TechRadar و 9to5Mac پشتیبانی از RCS در سال آینده ارائه خواهد شد.

پیام های برنامه های عمومی

اواخر سال آینده، ما پشتیبانی از RCS Universal Profile را اضافه خواهیم کرد، استانداردی که در حال حاضر توسط انجمن GSM منتشر شده است. ما معتقدیم که نمایه جهانی RCS در مقایسه با پیامک یا MMS، تجربه همکاری بهتری را ارائه می دهد. این در کنار iMessage کار خواهد کرد، که همچنان بهترین و امن ترین تجربه پیام رسانی برای کاربران اپل خواهد بود.

به گفته اپل، RCS در کنار iMessage کار خواهد کرد و ارتباط بین کاربران آیفون و اندروید را بهبود می بخشد. iMessage همچنان پیش‌فرض برای ارتباط آیفون به آیفون خواهد بود و RCS به عنوان جایگزینی برای استانداردهای SMS و MMS موجود عمل می‌کند. هر چند SMS و MMS در صورت لزوم به عنوان یک بازگشت در دسترس باقی خواهند ماند.

Rich Communication Services یک پروتکل ارتباطی است که توسط Google طراحی شده و توسط آن پذیرفته شده است. سازندگان و اپراتورهای گوشی های هوشمند در سراسر جهان از RCS استفاده کرده اند، اما اپل در برابر پذیرش آن مقاومت می کند. گوگل از طریق یک کمپین تبلیغاتی طولانی مدت شامل بیلبوردها، وب سایت، فشار رسانه های اجتماعی و موارد دیگر، اپل را تحت فشار قرار داده است تا RCS را بپذیرد.

گوگل از آگوست 2022 یک وب‌سایت «دریافت پیام» دارد که این سایت از اپل می‌خواهد «مشکل‌های خراب» را در متن‌های بین کاربران آیفون و اندروید «رفع کند». در اوایل سال جاری، حتی سامسونگ وارد کمپین روابط عمومی شد و تبلیغی عجیب منتشر کرد که در آن «رومئو» با حباب‌های سبزش و «ژولیت» با حباب‌های آبی‌اش به دلیل تردید اپل در پذیرش RCS، نتوانستند کنار هم باشند.

در آگهی سامسونگ، که شامل هشتگ #GetTheMessage نیز می‌شود، آمده است: «حباب‌های سبز و حباب‌های آبی می‌خواهند با هم باشند.»

در مقایسه با MMS و SMS، استانداردهایی که اپل برای پیام‌های متنی استفاده می‌کند، RCS از عکس‌ها و ویدیوهای با وضوح بالاتر، پیام‌های صوتی و اندازه فایل‌های بزرگتر پشتیبانی می‌کند. همچنین رمزگذاری بهبود یافته ای را برای چت بین کاربران آیفون و اندروید، واکنش های ایموجی بین پلتفرمی و قابلیت اطمینان بیشتر برای چت های گروهی در دستگاه های مختلف اضافه می کند.

با RCS، نشانگرهای تایپ هم‌زمان، رسیدهای خواندن، عکس‌ها و ویدیوهای بهتر و چت‌های گروهی بسیار بهبودیافته در آیفون‌ها و تلفن‌های اندرویدی استاندارد خواهد بود و به ناامیدی که برخی از کاربران آیفون هنگام تلاش برای برقراری ارتباط با دارندگان تلفن‌های هوشمند اندرویدی تجربه می‌کنند پایان می‌دهد. . اپل ادعا می کند که اگرچه RCS امنیت پیام رسانی بین دستگاهی را بهبود می بخشد، اما به اندازه iMessage ایمن نیست.

به گفته اپل، RCS به کاربران این امکان را می دهد که موقعیت مکانی خود را با دیگران در درون رشته های متنی از طریق پیام های متنی به اشتراک بگذارند و مانند iMessage، RCS علاوه بر شبکه تلفن همراه از طریق Wi-Fi نیز کار خواهد کرد.

در سپتامبر 2022، تیم کوک، مدیر عامل اپل گفت که پذیرش RCS اولویتی برای اپل نیست. او گفت: «من نمی‌شنوم که کاربران ما بخواهند در این مرحله انرژی زیادی برای آن صرف کنیم. مشخص نیست که چرا اپل موضع خود را تغییر داده است، اما این شرکت با نظارت نظارتی بر فروشگاه App، iMessage و سایر فناوری های اختصاصی در چندین کشور مواجه است، بنابراین پذیرش RCS می تواند به عنوان تمایل به همکاری با شرکت های دیگر برای بهبود دستگاه تلقی شود. قابلیت همکاری.

به عنوان مثال، اتحادیه اروپا روی قانونی کار می کند که اپل را ملزم می کند تغییراتی در iMessage ایجاد کند تا آن را در سایر سیستم عامل ها در دسترس قرار دهد. با RCS، iMessage دیگر مزایای زیادی که در پلتفرم های مختلف در دسترس نیست، نخواهد داشت.

در آینده، اپل قصد دارد با گوگل و سایر اعضای انجمن جهانی ارتباطات موبایل (GSMA) برای بهبود RCS همکاری کند. پشتیبانی RCS در یک به‌روزرسانی نرم‌افزاری در سال آینده معرفی خواهد شد و اپراتورها برای عملکرد کامل باید پشتیبانی را اجرا کنند. در ایالات متحده، Verizon، T-Mobile، و AT&T در حال حاضر از RCS پشتیبانی می کنند.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا