بررسی تخصصی

گروه‌های کلید دیجیتال خودرو و گروه‌های باند باند فوق‌العاده برای بهبودهای آینده کلیدهای خودروی اپل با هم همکاری می‌کنند

روشی که وسایل نقلیه از استانداردهای اتصال جدید بهره می‌برند، می‌تواند در آینده نزدیک بهبود یابد و منجر به به‌روزرسانی‌هایی در مورد نحوه کنترل خودروهای هوشمند مانند آیفون شود.

گروه‌های کلید دیجیتال خودرو و گروه‌های باند باند فوق‌العاده برای بهبودهای آینده کلیدهای خودروی اپل با هم همکاری می‌کنند
در این ماه، کنسرسیوم اتصال خودرو (CCC) و کنسرسیوم FiRa که بر توسعه استاندارد فوق پهن باند (UWB) نظارت دارد، همکاری خود را برای توسعه آینده ویژگی‌های UWB مورد استفاده برای عملکرد کلید دیجیتال CCC اعلام کردند.

اپل یکی از اعضای CCC و FiRa است. مشخصات کلید دیجیتال CCC توسط اپل به دلیل ویژگی کلید ماشین آن پذیرفته شده است که به آیفون و اپل واچ اجازه می دهد قفل وسایل نقلیه سازگار را از طریق NFC باز کنند. خودروهای انتخابی بی ام و، کیا، هیوندای، مرسدس و جنسیس با کلید خودرو کار می کنند، اما اپل بدون شک می خواهد پذیرش را گسترش دهد.

کنسرسیوم‌های CCC و FiRa برای «توسعه و حفظ» مشخصات فناوری UWB مورد استفاده برای استاندارد کلید دیجیتال که به‌عنوان پایه‌ای برای کلیدهای خودرو در دستگاه‌های اپل عمل می‌کند، همکاری خواهند کرد. مهندس اپل جینجینگ جیانگ بر این تلاش مشترک نظارت خواهد کرد.

انتظار می رود که این مشارکت پذیرش گسترده تر استفاده از فناوری UWB در وسایل نقلیه را تشویق کند. در حال حاضر، UWB برای استاندارد کلید دیجیتال استفاده می‌شود تا میزان نزدیکی کاربر به وسیله نقلیه خود را نشان دهد، و به گوشی هوشمند یا پوشیدنی اجازه می‌دهد برای دسترسی به وسیله نقلیه یا روشن کردن خودرو در محدوده مناسب استفاده شود.

اپل از UWB برای آیفون، اپل واچ و AirTag استفاده می کند. UWB آگاهی از موقعیت مکانی دقیق تری را فعال می کند و ویژگی هایی مانند جستجوی دقیق برای AirTag را تقویت می کند.

علاوه بر اپل، اعضای CCC شامل اکثر سازندگان خودرو مانند فورد، بی‌ام‌و، جنرال موتورز، هوندا، فولکس واگن، مرسدس بنز و غیره می‌شوند، در حالی که اعضای FiRa شامل اپل، گوگل، کوالکام، سیسکو، سامسونگ، NXP و غیره هستند.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا