بررسی تخصصی

این ژست ها نحوه کنترل Apple Vision Pro هستند

Apple Vision Pro، دستگاه جدید “محاسبات فضایی” اپل، مکانیزم کنترلی مبتنی بر سخت افزار ندارد. به ردیابی چشم و حرکات دست متکی است تا به کاربران امکان دستکاری اشیاء در فضای مجازی روبروی خود را بدهد. در جلسه اخیر توسعه دهندگان، طراحان اپل حرکات خاصی را که می توان با Vision Pro استفاده کرد و نحوه عملکرد برخی از تعاملات را تشریح کردند.

ژست های اپل ویژن حرفه ای

  • ضربه زدن – ضربه زدن روی انگشت شست و انگشت اشاره به هدست نشان می دهد که می خواهید روی یک عنصر مجازی در صفحه نمایشی که به آن نگاه می کنید ضربه بزنید. کاربران نیز این را به عنوان یک نیشگون گرفتن توصیف کرده اند و این معادل ضربه زدن بر روی صفحه نمایش آیفون است.
  • دو تا ضربه ی آهسته بزن – دو بار ضربه زدن، یک حرکت دوبار ضربه را آغاز می کند.
  • نیشگون گرفتن و نگه داشتن – نیشگون گرفتن و نگه داشتن شبیه به ژست ضربه و نگه داشتن است و کارهایی مانند برجسته کردن متن را انجام می دهد.
  • خرج کردن و کشیدن – برای پیمایش و جابجایی پنجره‌ها می‌توان از نیشگون گرفتن و کشیدن استفاده کرد. می توانید به صورت افقی یا عمودی اسکرول کنید و اگر دست خود را سریعتر حرکت دهید، می توانید سریعتر پیمایش کنید.
  • بزرگنمایی – زوم یکی از دو حرکت اصلی دو دست است. می‌توانید انگشتانتان را به هم نزدیک کنید و دست‌هایتان را از هم جدا کنید تا بزرگ‌نمایی کنید، و احتمالاً کوچک‌نمایی یک نوع حرکت فشاری خواهد داشت. اندازه پنجره ها را نیز می توان با کشیدن در گوشه ها تنظیم کرد.
  • چرخش – چرخش ژست دو دستی دیگر است و بر اساس نمودار اپل، شامل فشردن انگشتان به هم و چرخاندن دست ها برای دستکاری اشیاء مجازی است.

ژست‌ها همراه با حرکات چشم کار می‌کنند، و دوربین‌های بسیاری در Vision Pro با دقت بالایی به دنبال جایی که به دنبال آن هستید، می‌پردازند. موقعیت چشم یک عامل کلیدی در هدف قرار دادن آنچه می خواهید با استفاده از حرکات دست با آن تعامل داشته باشید خواهد بود. به عنوان مثال، نگاه کردن به نماد برنامه یا عنصر روی صفحه، آن را هدف قرار داده و برجسته می کند، و سپس می توانید با یک حرکت آن را دنبال کنید.

حرکات دست نیازی به بزرگ بودن ندارند و می توانید دستان خود را در دامان خود نگه دارید. اپل این را تشویق می کند، در واقع، زیرا دست ها و بازوهای شما را از نگه داشتن در هوا خسته نمی کند. شما فقط به یک حرکت کوچک به اندازه یک ضربه زدن نیاز دارید، زیرا دوربین ها می توانند حرکات دقیق را ردیابی کنند.

چیزی که به آن نگاه می‌کنید به شما امکان می‌دهد اشیایی را که هم به شما نزدیک و هم دور از شما هستند انتخاب و دستکاری کنید، و اپل سناریوهایی را پیش‌بینی می‌کند که ممکن است بخواهید از حرکات بزرگ‌تر برای کنترل اشیایی که درست در مقابل شما هستند استفاده کنید. می توانید دست خود را دراز کنید و از نوک انگشتان خود برای تعامل با یک شی استفاده کنید. برای مثال، اگر یک پنجره سافاری درست در جلوی خود دارید، می توانید به جای استفاده از انگشتان خود در دامان، دست خود را دراز کنید و از آنجا حرکت کنید.

علاوه بر ژست‌های حرکتی، این هدست از حرکات دست مانند تایپ هوا نیز پشتیبانی می‌کند، هرچند به نظر نمی‌رسد کسانی که نسخه آزمایشی دریافت کرده‌اند، هنوز قادر به استفاده از این ویژگی نبوده‌اند. البته ژست‌ها با هم کار می‌کنند و برای انجام کاری مانند ایجاد یک نقاشی، به نقطه‌ای روی بوم نگاه می‌کنید، قلم مو را با دست خود انتخاب می‌کنید و از یک حرکت در هوا برای طراحی استفاده می‌کنید. اگر به جای دیگری نگاه کنید، می توانید مکان نما را فوراً به جایی که می خواهید منتقل کنید.

در حالی که اینها شش حرکت اصلی سیستم هستند که اپل توضیح داده است، توسعه دهندگان می توانند ژست های حرکتی سفارشی را برای برنامه های خود ایجاد کنند که اقدامات دیگری را انجام دهند. توسعه‌دهندگان باید مطمئن شوند که حرکات سفارشی از ژست‌های سیستم یا حرکات معمول دستی که افراد ممکن است استفاده کنند متمایز هستند و این حرکات می‌توانند مکرراً بدون فشار دست تکرار شوند.

برای تکمیل حرکات دست و چشم، صفحه کلید بلوتوث، ترک پد، ماوس و کنترلرهای بازی را می توان به هدست متصل کرد و همچنین ابزارهای جستجو و دیکته مبتنی بر صدا نیز وجود دارد.

بسیاری از افرادی که توانسته‌اند ویژن پرو را امتحان کنند، کلمه‌ای مشابه برای توصیف سیستم کنترل دارند – شهودی. به نظر می رسد طراحان اپل آن را به گونه ای ایجاد کرده اند که مانند ژست های چند لمسی در آیفون و آی پد کار کند و تاکنون واکنش ها مثبت بوده است.

MacRumors فیلمبردار Dan Barbera توانست هدست را امتحان کند و تحت تأثیر کنترل ها قرار گرفت. شما می توانید مرور کامل او از تجربه خود را در کانال یوتیوب ما مشاهده کنید.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا