بررسی تخصصی

محققان از هوش مصنوعی و ECG اپل واچ برای تشخیص ضعیف پمپ قلب استفاده می کنند

بر اساس داده های تحقیقاتی که این هفته در کنفرانس انجمن ریتم قلب به اشتراک گذاشته شد، محققان در کلینیک مایو یک الگوریتم هوش مصنوعی ایجاد کرده اند که می تواند از ECG های تک سرب گرفته شده توسط اپل واچ برای یافتن بیمارانی که پمپ قلب ضعیفی دارند، استفاده کند. .

محققان از هوش مصنوعی و ECG اپل واچ برای تشخیص ضعیف پمپ قلب استفاده می کنند
ضعف پمپ قلب، یا اختلال عملکرد بطن چپ، مشکلی است که دو تا سه درصد از افراد در سراسر جهان و تا نه درصد افراد بالای 60 سال را تحت تاثیر قرار می دهد. مانند فیبریلاسیون دهلیزی، یکی دیگر از مشکلات قلبی که اپل واچ می تواند تشخیص دهد، پمپ قلب ضعیف می تواند هیچ علامتی نداشته باشد. همچنین می تواند با علائمی همراه باشد که شامل ضربان قلب تند یا تنگی نفس است.

پل فریدمن، رئیس بخش پزشکی قلب و عروق در کلینیک مایو در روچستر، مینه‌سوتا، گفت که «کاملاً قابل توجه» است که هوش مصنوعی می‌تواند از ECG ساعت مصرف‌کننده برای تشخیص این بیماری استفاده کند، زیرا معمولاً چیزی است که نیاز به اکوکاردیوگرافی، سی تی اسکن یا ام آر آی برای شناسایی.

ویژگی ECG در اپل واچ یک ECG تک لید است و کاربران را ملزم می کند انگشت خود را به مدت 30 ثانیه روی تاج دیجیتال اپل واچ قرار دهند. نتایج در برنامه Apple Health آپلود می شوند و می توانند با متخصصان پزشکی به اشتراک گذاشته شوند. ECG ها برای کمک به تشخیص فیبریلاسیون دهلیزی طراحی شده اند، اما عملکرد ECG و سایر ویژگی های اپل واچ نیز در تشخیص سایر شرایط مورد مطالعه قرار می گیرند.

یک نوار قلب استاندارد از 12 سیم الکترود استفاده می کند که روی قفسه سینه، بازوها و پاهای فرد برای نظارت بر سیگنال های الکتریکی قلب قرار می گیرد. برای استفاده از نتایج تک لید ECG اپل واچ، محققان یک الگوریتم 12 لید موجود را اصلاح کردند که می تواند عضله قلب ضعیف را تشخیص دهد.

این مطالعه شامل 125610 نوار قلب جمع آوری شده در یک دوره شش ماهه از 46 ایالت و 11 کشور بود. هر فرد ECG های زیادی را ارسال کرد و تمیزترین قرائت ها برای الگوریتم استفاده شد. چند صد نفر از شرکت‌کنندگان آزمایش بالینی برای اندازه‌گیری قدرت پمپ داشتند و از داده‌ها برای تعیین اینکه آیا اپل واچ می‌تواند مشکلی را تشخیص دهد یا خیر، استفاده شد.

تقریباً 420 بیمار یک ECG ساعتی را طی 30 روز پس از اکوکاردیوگرام یا سونوگرافی قلب که یک آزمایش استاندارد برای اندازه گیری قدرت پمپ است، ثبت کردند. ما از این داده‌ها استفاده کردیم تا ببینیم آیا می‌توانیم پمپ قلب ضعیف را با تجزیه و تحلیل هوش مصنوعی ECG ساعت شناسایی کنیم. در حالی که داده‌های ما زودهنگام هستند، سطح آزمایش زیر منحنی 0.88 بود، به این معنی که به خوبی یا کمی بهتر از یک تست تردمیل پزشکی است. آنالیز هوش مصنوعی ECG ساعت یک تست قدرتمند برای شناسایی پمپ قلب ضعیف است.

محققان قصد دارند مطالعات آینده‌نگر جهانی را برای انجام آزمایش‌های بیشتر در جمعیت‌های متنوع‌تر راه‌اندازی کنند تا مزایای ویژگی ECG تک سرب در اپل واچ را نشان دهند.

فریدمن می‌گوید: «تحول پزشکی به این صورت است: تشخیص ارزان‌قیمت بیماری جدی از روی مبل.

5/5 - (1 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا